Таку думку у своїй колонці на сайті видання "Апостроф" висловив генерал-лейтенант, екс-заступник голови Генштабу ЗСУ Ігор Романенко.

Зазначимо, нещодавно лідер кримськотатарського народу та нардеп України Мустафа Джемілєв заявив, що Росія перетворила окупований нею Крим на військову базу та розмістила там ядерну зброю.

"Чи можуть ці боєголовки бути приведені в дію? Є відомий підхід у режисерів: якщо у виставі ви бачите в першому акті рушницю, яка висить на стіні, то в якомусь із актів вона повинна вистрілити", – зазначив Романенко.

Читайте також: Ядерний арсенал США та Росії: у Держдепі озвучили цифру

Розмістити боєголовки не є самоціллю. Це вплив і тиск в першу чергу на Україну, але й на Європу і в цілому світ – на тих же американців, китайців. І тому, якщо завозиться, то… Я ще раз хочу нагадати, що Путін офіційно заявив, що вони були готові застосувати тактичну ядерну зброю,
– написав у своєму блозі український генерал-лейтенант.

При цьому він нагадав, що раніше цей вид зброї належав і був розміщений в Україні.

"Вона взялась тут, на терені України. Тому що тактично вона має невеликий радіус, але це ядерна зброя, яка була в України – і стратегічна, і тактична, і оперативна. Ще будучи комбригом, я віддавав цю зброю, а військово-політичне керівництво нашої держави говорило про те, що це на благо. Тоді це була третя у світі ядерна потужність, але ми здаємо – і це буде на благо. А яке благо – ми зараз бачимо", – резюмував Романенко.

Що таке ядерна зброя? Зброя масового ураження вибухової дії, побудована на використанні ядерної енергії, що вивільняється при ланцюговій ядерній реакції розщеплення важких ядер й/або термоядерній реакції синтезу легких ядер. Ядерна зброя істотно відрізняється від інших видів озброєння як масштабами, так і характером ураження. На відстані близько кілометра від центру вибуху відбуваються суцільні руйнування та знищується все живе поза укриттями.