Таку думку висловив український журналіст і блогер Павло Казарін у коментарі ресурсу "Обозреватель".
Читайте також: Скільки жителів Донбасу винять Росію у війні: вражаючі дані
"Знаєте, у чому існує різниця між переселенцями Луганська, Донецька та переселенцями з Криму? Коли донецькі та луганські зустрічаються за столиком в кафе, вони завжди промацують один одного питаннями: ти укроп або ватник? З Донецька та Луганська їхали не за політичними мотивами, а за мотивами особистої безпеки, тому що війна йшла. З градами, артобстрілами та танками. Тому люди їхали там до Вінниці, Житомира, Києва, Одеси не тому, що вони були проукраїнські налаштованими, а тому, що у них там рідня є або якийсь альтернативний "аеродром", де можна кинути якір", – підкреслив він.
За словами журналіста, серед переселенців з Криму важко зустріти проросійських елементів.
"З Криму їхали на материк люди тільки виключно з політичних мотивів, тому що в Криму не було військових дій, і проросійськи налаштованому кримчанину на українському материку робити нічого. Для нас прописка – це як маркер ідентичності. У нас немає сенсу один одного перевіряти питанням, бо проросійських кримчан на українському материку немає. Їм не було потреби їхати, тому що не було порушення контуру безпеки, не було військових дій, умовно кажучи, "Гіві" і "Мотороли" якогось", – зауважив Казарін.
Читайте також: Психолог вказала на негативну рису, яку Кремль насаджує кримчанам
Водночас блогер додає, що від війни з Донбасу бігли люди з різними поглядами.
Багато хто в Криму вважали за краще піти під радари та жити не стикаючись з державою, тому що там можна жити мирним життям, не стикаючись з державою. А жити в Луганську мирним життям, не стикаючись з бойовиками дещо складніше. Тому я повторюю: переселенці з Донецька та Луганська і переселенці з Криму – це все-таки дві різні переселенські групи,
– резюмує співрозмовник ресурсу.