Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"По-перше, збільшилися надходження валюти від нерезидентів, що беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення ОВДП у гривні. З початку року обсяг гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зріс більш ніж у два рази – з 5,1 мільярда гривень до 12 мільярдів гривень", – пояснив Чурій.

Читайте також: На українських АЗС дешевшає пальне

По-друге, відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження у січні. По-третє, високій пропозиції валюти сприяло збереження сприятливої зовнішньої кон'юнктури для металургійної галузі,
– додав заступник глави НБУ.

В НБУ також додали, що на стан валютного ринку вплинуло покращення девальваційних очікувань та збільшення пропозиції валюти зі сторони клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку. Це трапилося з другої половини січня внаслідок поступового зміцнення курсу гривні.

Зазначається, що обсяг чистої пропозиції валюти на готівковому ринку у січні зріс до 257 мільйонів доларів, що є найбільшим обсягом за місяць з липня 2017 року.

В НБУ звернули увагу на те, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні у 2015 році, такі зміни динаміки курсу є природніми для валютного ринку держави, якому властива певна сезонність.

До слова, курс долара щодо гривні станом на 14 лютого складає 26 гривень 69 копійок.

Що таке ОВДП? Облігації внутрішньодержавної позики – державні цінні папери, що випускаються з метою покриття дефіциту бюджету виключно на підставі закону про бюджет на відповідний рік. Розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку і підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.