Фахівці радять жінкам щомісяця проводити самодіагностику. Про початок захворювання може свідчити ущільнення в грудях, будь-яка зміна їх форми чи шкіри. Раз на рік треба відвідувати лікаря-мамолога. А після 40 років кожні 2 роки – робити рентген молочних залоз.

Зазвичай 95% жінок виліковують, якщо вони приходять на ранній стадії. Якщо жінка приходить вже на 4 стадії, у занедбаному стані, то лікування більш важке і об’ємне, і п відсоток на виздоровлення дається набагато менше,
– розповідає киянка Лариса Лопата.

В неї виявили рак молочної залози ще 17 років тому. Той день, коли почула страшний діагноз Лариса згадує з жахом. Нині вона – щаслива мама і бабуся, яка здолала смертельну недугу. Каже, не впасти духом допомагала родина.

Жінка зазначає, що її помилка в тому, що постійно відкладала візит до лікаря. Звернулася до нього лише тоді, коли сама на грудях побачила пухлину. Перенесла 2 операції і курс хіміотерапії.

Читайте також: Вчені розповіли, як старіють жінки

Та статистика в Україні щодо раку молочної залози більш невтішна: рак грудей щороку діагностують у 16 тисяч українок. Половину з них врятувати не вдається. Фахівці пояснюють: чверть пухлин діагностують надто пізно. Майже половина жінок у віці після 40 років взагалі ігнорує обстеження.

Необхідно розробляти нові підходи до профілактики раку молочної залози. В першу чергу – це здоровий спосіб життя, фізична активність, правильне та збалансоване харчування,
– зазначає кандидат медичних наук, лікар-онколог Ольга Пономарьова.

Жінкам, які запідозрили у себе пухлину в грудях, треба негайно йти до спеціалістів. У жодному разі не можна займатися самолікуванням або ж звертатися до нетрадиційної медицини. Бо так ви можете втратити час, а отже – і шанс на одужання.

Читайте також: Звички, які згубно впливають на серце