Реакція Заходу

Захід рішуче відреагував на перекидання військової техніки бойовикам на Донбасі, яке здійснює Росія. Там кажуть – провокативні дії не минуться їй безкарно. Якщо Кремль не зупиниться – поплатиться економікою. За посилення санкцій уже виступили Фінляндія, Латвія, Угорщина та США. А у Великій Британії узагалі заговорили про початок Холодної Війни. Наступного тижня у Брюсселі міністри закордонних справ зберуться на Раду, де вирішать – як найкраще приборкати агресора.

Нечисті закупівлі

Військова прокуратура влаштувала обшуки у Міністерстві оборони. Взялись за чиновників із комітету, який займається конкурсними торгами. Серед них – і міністра. Усіх чиновників підозрюють у зловживанні службовим становищем. У прокуратурі кажуть: посадовці купили паливо-мастильні матеріали для армії за завищеними цінами. Через це, за попередніми даними, держбюджет зазнав збитків у 3 мільйони гривень. Якщо факти підтвердяться, – фігурантам справи загрожує до 6 років ув'язнення.

Вугільний скандал

У понеділок на допит також викликали Міністра енергетики та паливної промисловості Юрія Продана. Правоохоронців цікавить ціна на вугілля, яке Україна закуповує в Південній Африці – через британських трейдерів. Саме вони звернулися до української сторони з проханням оприлюднити повний текст угоди найближчими днями. Тим часом, документ вже опублікувало видання "Українська правда". Там зазначено: Київ купить в Південній Африці 250 тисяч тон вугілля – по 86 доларів за тонну.

Теракт у Харкові

У харківському пабі "Стіна" прогримів вибух – постраждали тринадцять людей. Інцидент майже одразу кваліфікували як теракт.

Обрані офіційно

Україна обрала нардепів Ради восьмого скликання офіційно. Результати позачергових виборів опублікували у газеті "Голос України". Там прізвища 421 нардепа. До складу нового парламенту за партійними списками увійшли шість політичних сил. У мажоритарних округах обрали 196 парламентарів. Прізвища іще двох обранців не називали, через судову тяганину.

Гаазький трибунал в Україні

Делегація Міжнародного кримінального суду – вже в Україні. Представники Гаазького трибуналу прибули, щоб розслідувати убивства на Майдані. Вони намагатимуться зрозуміти, чи підпадають під юрисдикцію суду скоєні під час протестів злочини.

Доля "Жовтня"

Після численних мітингів і хвилювань киян долю кінотеатру "Жовтень" – вирішили. До 2020 року його передадуть в оренду товариству "Кіноман", у яке входить трудовий колектив кінотеатру. Міська влада вирішила не стягувати орендну плату, доки приміщення не відремонтують. Відновлення може затягнутися на рік і коштуватиме близько 12 мільйонів гривень.

День гідності і свободи

Українці щорічно, 21 листопада, відзначатимуть День гідності та свободи. Так вирішив Президент Петро Порошенко. Пояснивши – Україна пережила дві еволюції, які зробили її територією гідності та свободи.

Стрімке падіння

Ціна на нафту ставить антирекорди – менше 80 доларів за барель марки Брент. Це найнижча вартість за останні чотири роки. Серед причин – інтенсивне видобуванння палива країнами ОПЕК. На них припадає 40 % видобутої у всьому світі нафти. Якщо вони не зменшать обсяги, ціни й далі стрімко котитимуться донизу. Наступне засідання організації заплановане на 27 листопада, лише тоді видобуток чорного золота можуть скоротити.

Батько реформ

Не стало архітектора грузинських реформ – Кахи Бендукідзе. Його серце зупинилось у Лондоні. Причиною ймовірно є серцева недостатність. Ім'я Кахи Бендукідзе стало відомим після революції троянд у Грузії, коли він обійняв пост Міністра економіки. Потім перейшов на посаду Міністра з економічних реформ. Після української революції гідності реформатор часто приїжджав до Києва – із порадами, як краще змінити країну. У травні він став радником Петра Порошенка. Йому також пророкували пост в новому українському уряді. Великому реформатору було 58 років.

Кривавий марш

У Варшаві під час маршу націоналістів у День незалежності спалахнули сутички. Через безлади – півсотні людей отримали поранення. Майже три сотні осіб затримали. Хода зібрала кілька тисяч людей. Спершу мітингарі рушили до народного стадіону, а там почали розбивати вітрини та розбирати бруківку. Правоохоронці відповіли водометами і гумовими кулями. Молодики закидали їх каменюками і фаєрами. Серед поранених – поліцейські, журналісти й самі учасники маршу.

Історичне досягнення

Вперше людство посадило космічний зонд на поверхню комети. Її, до слова, відкрили українські астрономи – Клим Чурюмов і Світлана Герасименко. Зонд ішов до комети понад десять років. Здійснивши посадку, апарат одразу зробив знімок космічного тіла. Для космонавтики ця подія – історична, за нею стежили у прямому ефірі сотні науковців. Це досягнення дозволить краще зрозуміти природу комети. А також те, звідки на Землі з'явилась вода і усе живе.