Про це 21 жовтня заявив міністр закордонних справ королівства Адель аль-Джубейр в інтерв’ю телеканалу Fox News, передає УНН.

Читайте також: Меркель зробила гучну заяву щодо експорту зброї в Саудівську Аравію

За його словами, вони з’ясували, що журналіст був убитий у консульстві, проте їм не відомі деталі вбивства та місцеперебування тіла.

Ми маємо намір встановити всі факти, і ми маємо намір покарати тих, хто несе відповідальність за це вбивство,
– наголосив Адель аль-Джубейр.

Окрім того, він підкреслив, що в королівстві буде вжито заходів щодо контролю над розвідувальними службами, аби ніколи не допустити схожих ситуацій. Міністр зазначив, що причетні до вбивства журналіста не координували свої дії із керівництвом Саудівської Аравії.

Це була операція, під час якої у підсумку люди вийшли за рамки своїх повноважень. Вони допустили помилку, коли вбили Джамаля Хашоггі в консульстві і намагалися це приховати,
– сказав міністр.

Адель аль-Джубейр переконаний, що вбивці Хашоггі вчинили злочин і мають бути покарані. Це була "жахлива помилка", – додав міністр. Він ствердив, що інформація про участь в операції близьких до принца-спадкоємця осіб є хибною. "Ні, там не було людей, тісно пов’язаних із ним", – зазначив міністр.

Були фотографії деяких співробітників служби безпеки, які час від часу входили у його (принца-спадкоємця, – ред.) охорону,
– визнав Аль-Джубейр.

А також додав, що "це звичайна справа", адже співробітники служби безпеки на ротаційній основі (по черзі) охороняють різних офіційних осіб.

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що у Стамбулі таємниче зник саудівський журналіст Джамал Хашоггі, який критикував королівську родину Саудівської Аравії. Про його зникнення стало відомо після того, як він разом з нареченою відвідав будівлю консульства Саудівської Аравії.

Згодом влада Туреччини заявила, що має доказ вбивства Хашоггі: ним виявився аудіозапис з Apple Watch журналіста. Після прослуховування запису, який зберігся у хмарному сховищі iCloud, турецька поліція зазначила, що саудівського дисидента могли "жорстоко катувати, а потім розчленувати" прямо всередині дипустанови.

Крім того, члени турецько-саудівської робочої групи, створеної у зв'язку з розслідуванням зникнення саудівського журналіста Джамала Хашоггі, провели 9-годинний обшук у генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Хто такий Джамал Хашоггі?59-річний саудівський журналіст, який працював, зокрема, й медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США. У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину та переїхав до Вашингтона, де почав вести колонку на The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.