Таку думку висловив президент Економічного дискусійного клубу Анатолій Максюта, пише Gazeta.ua.

Експерт переконаний, що важливою є не загроза дефолту, а реальна можливість уряду впливати на ситуацію і вибирати варіанти. Саме це забезпечить успіх переговорів з кредиторами.

"Шанси на успіх дає те, що Україна має програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, яку вона виконує, а отже і має підстави сподіватись на підтримку партнерів у переговорах. Але, у будь-якому випадку, ситуація має бути керованою з боку влади", — зазначив Максюта.

За його словами, через дефолт пройшло багато держав і катастрофи там не сталося.

Звичайно, країні, яка оголошує дефолт, пишатися нічим — через дефолт погіршується економічна ситуація, бо суб'єкти господарювання втрачають можливість позичати кошти на ринках, які перестають вірити цій країні. Хоча через деякий час ринки відновлюються і починають функціонувати,
— сказав Максюта.

На думку фахівця, найголовніше у такій ситуації – мати стратегію розвитку, яка базувалася б на внутрішньому потенціалі України і тактику поведінки, виходячи із стратегічних цілей.

"Досі модель розвитку, яка працювала у нашій країні, орієнтувалася на зовнішнє фінансування чи то від західних країн, чи то від Росії. В результаті маємо проблеми з боргами. Криза показала, що потрібно активізувати внутрішній потенціал, а для цього потрібні чіткі правила для бізнесу і довіра до них, відновлення економічних програм розвитку і працююча фінансова система", — вважає Максюта.

Нагадаємо, вже в липні Україна може оголосити дефолт. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько після зустрічі міністрів з представниками Американської торговельної палати та Європейської бізнес асоціації.