Про це повідомила газета The Washington Post, передає Інтерфакс.

Читайте також: Названо 100 найвпливовіших людей світу за версією Time

У документі говориться, що співробітники передвиборчої кампанії Трампа вступили в змову з керівництвом Росії і російською військовою розвідкою, аби "нашкодити" кандидату в президенти від демократів Гілларі Клінтон.

В ході президентської кампанії 2016 року Росія почала всеосяжну атаку на нашу демократію, і вони знайшли згідних і активних партнерів в числі працюючих на кампанію Дональда Трампа,
– заявив голова Національного комітету Демократичної партії США Томас Перес.

У позові уточнюється, що грошова компенсація також піде на відшкодування моральної шкоди, яку завдали співробітникам Національного комітету Демократичної партії. У заяві пояснюється, що через дії хакерів дані про співробітників з'явилися у відкритих джерелах, в результаті чого деякі з цих людей зазнали переслідувань і навіть отримували смертні загрози.

У заяві не фігурує ім'я самого Дональда Трампа, але є, зокрема, імена його зятя Джареда Кушнера, колишнього глави передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта і його заступника Ріка Гейтса. Також фігурує ім'я старшого сина Трампа – Дональда Трампа-молодшого.

Також в якості відповідачів фігурують ГРУ, WikiLeaks і його засновник Джуліан Ассанж. Крім того, серед відповідачів – російський бізнесмен Араз Агаларов і його син Емін. Зазначається, що у число відповідачів входить Російська Федерація.

Читайте також: Хакер, відповідальний за злам пошти Гілларі Клінтон, був офіцером російської розвідки, – ЗМІ

Згідно з версією позивачів, Росія прагнула втрутитися в американські вибори 2016 року, щоб дестабілізувати США.

Пов'язані з Кремлем люди повідомили передвиборчому штабу Трампа, що Росія збирається втрутитися в нашу демократію. Ці російські агенти ясно дали зрозуміти в ході зустрічей, а також, використовуючи електронну пошту та інші засоби зв'язку, що їх керівники підтримують Трампа і готові використовувати вкрадені електронні листи та іншу інформацію, щоб завдати шкоди суперниці Трампа з Демократичної партії,
– йдеться в позові.

У позові також наголошується, що сам Трамп схвалював дії хакерів і "підштовхував Росію продовжувати порушення американських законів і продовжувати хакерські атаки на Демократичну партію".

Як була здійснена кібератака на Демократичну партію США? У квітні, як було встановлено в ході розслідування ФБР та фірми CrowdStrike, групи російських хакерів Cozy Bear та Fancy Bear здійснили масовану атаку на сервери пошти Демократичної партії Америки та її лідера Гілларі Клінтон, викравши тисячі листів політиків та зливши їх у відкритий доступ через WikiLeaks – організацію, яка займається витоками таємної інформації та її подальшою публікацією на своєму сайті.