День миру – історія свята

Для декого мир – це повсякденна реальність. На вулицях спокійно, діти ходять до школи, а будинкам не загрожують ворожі снаряди. Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі мир – це лише мрія. Ці люди постійно живуть в страху та атмосфері нестабільності, для них кожен день – може стати останнім. Саме для них і існує День миру.

Читайте також: Від Заходу до Сходу: які загрози несуть чергові військові навчання Росії

25 років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. В Україні День миру святкують щорічно від 2002 року.

На Генеральній асамблеї ООН в 2015 році всіма країнами-учасницями були одноголосно затверджені 17 основних цілей, яких необхідно досягти для забезпечення миру за наступні 15 років. Головними завданнями є викорінення бідності і голоду, вирішення проблеми нестачі ресурсів, боротьба з хворобами і забрудненням навколишнього середовища, забезпечення соціальної рівності.

У 2014 році Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. Агресор стрімко анексував Крим і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських військових та мирних жителів, в тому числі – й дітей. Тисячі людей, з окупованих українських територій, стали вимушеними переселенцями. З 2014 року по сьогодні жоден із днів в Україні не був Днем миру, але він обов'язково повернеться.

День миру 2018 в Україні: історія та святкові заходи
Міжнародний день миру – це день загального припинення вогню і відмови від насильства

В якості емблеми до Дня миру використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Зображення виконано за мотивами біблійної легенди про те, що Господь в знак примирення після Великого Потопу надіслав в Ноїв ковчег голубку з гілочкою оливи.

Читайте також: Росія йде в наступ: чому Путін розпочинає нову фазу війни?

Традиції святкування Дня миру та заходи в Україні

У Нью-Йорку на День миру 21 вересня проходить урочиста церемонія. Генеральний секретар ООН вдаряє в дзвін і пропонує хвилиною мовчання вшанувати жертв війн і конфліктів, які віддали свої життя для досягнення миру. Дзвін, встановлений поряд зі штаб-квартирою ООН, подарували організації японці в 1954 році. Він відлитий з монет, зібраних дітьми з 60-ти різних країн.

Міжнародний день миру – дає кожному з нас можливість справою довести свою прихильність до миру, ставши поборником цілей в галузі сталого розвитку,
– так сказано в щорічному святковому посланні ООН.

День миру 2018 в Україні: історія та святкові заходи
Заходи до Дня миру в Україні

Читайте також: "Ми просто пішли на прорив": історія українського воїна, від якої перехоплює дух

Для України святкування Дня миру актуальне як ніколи. По всій країні проводять мирні акції та флешмоби. Один із таких заходів – всеукраїнська акція "День миру in UA", мета якої сприяти миру і взаєморозумінню в українському суспільстві.

У школах проводять виховні години, де вчителі розповідають про важливість миру для кожного з нас. Також діти вирізають білих голубів, які й є символом миру, а також пишуть листи для військових, які боронять мирне небо кожного дня на фронті.

21 вересня у Києві відбудеться акція "Мир і єдність Україні!". У заході планують взяти участь понад 2000 осіб, серед яких керівництво міста, представники центральних органів виконавчої влади, представники ООН, громадські організації ветеранів, інвалідів, жінок, учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, молодь міста Києва.

Читайте також: "Чому я бороню незалежність України?": спецпроект 24 каналу

План проведення заходу:
08:30 – 09:00: збір учасників заходу біля Меморіалу (пам’ятника) воїнам України, полеглим в Афганістані (вул. Лаврська, 27). Покладання квітів.
09:00 – 09:30: урочиста хода учасників акції від Меморіалу (пам’ятника) воїнам України, полеглим в Афганістані, до Національного музею історії України у Другій світовій війні.
09:30 – 11:00: мітинг-концерт на площі біля Національного музею історії України у Другій світовій війні.