Окрім привітань, вшановуватимуть і пам’ять тих, хто загинув, захищаючи наші кордони на Сході України.

Читайте також: 14 жовтня – вихідний: що потрібно знати про День захисника України

14 жовтня – власне українське свято. Його запровадили, аби більше не відзначати в один день з агресором.

У спортивній куртці та джинсах впевнено крокує до кімнати 92-х річний вояк Української Повстанської армії Степан Петраш. Любити Україну його вчили батьки, а згодом вже і викладачі у гімназії.

Керівником курсу у гімназії був син Івана Франка – Тарас Франко, він був такий більш національно-радикал, але він був «своя людина», він добре нас виховав,
– розповів ветеран УПА Степан Петраш.

Коли почалася війна, Степан Петраш пішов в УПА. Його впіймали та засудили на 10 років, Степан пройшов режимні табори Воркути, пекельну працю на одній із тамтешніх шахт. Через понад сімдесят років після тої страшної війни він дуже хотів би зустрітися із сучасними солдатами, щоб поділитися бойовим досвідом.

А на околиці окупованої Горлівки в окопах сидить колишній учитель географії, а нині військовослужбовець Збройних Сил України.

Приходить якийсь старший брат і каже, як мені жити в моїй країні. Я сам буду вирішувати, як в своїй країні мені жити. Немає різниці росіяни це чи американці, це моя країна, я сам повинен вирішувати, що робити в моїй державі,
– відповів військовослужбовець ЗСУ позивний Біолог.

Вже в четверте Україна святкує день захисника саме 14 жовтня, це День козацтва, а ще саме 14 жовтня 1942 року створили Українську повстанську армію. Нове свято прийшло на зміну радянському Дню захисника вітчизни, який святкували з 1922 року. У різні роки його називали Днем радянської армії і Днем червоної армії.

Читайте також: День захисника України-2018: привітання у віршах і прозі

Миколі Колісніченку 93 роки, він ветеран саме тої, червоної армії. На війну пішов коли було 18, на фронті рятував людей, виносив поранених. Його самого поранило у 1945, під час бою за Відень. Він мріє про сильну України, однак, йому важко звикнути до нових назв та дат. А ось воїн нинішньої російсько-української війни іншої думки.

У незалежній державі повинна бути своя мова, свої свята, адже ми Збройні сили України, а не збройні сили Радянського Союзу. Я розумію тих старих людей, які служили в радянській армії. То нехай вони святкують 23 лютого, я не проти, але в нас нова армія, нова держава,
– наголосив військовослужбовець ЗСУ.

Тих, хто сумує за радянськими традиціями все менше, кажуть соціологи. Згідно з опитування групи "Рейтинг", 63% українців за те, щоб День захисника святкували саме 14 жовтня, проти – 25%. Минулого року цю ідею підтримував 51% респондентів.