Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури" передбачає тимчасове, терміном на 3 роки, збільшення експортного мита на металобрухт з 10 до 35 євро за тонну.

За словами голови профільного комітету і співавтора законопроекту нардепа Віктора Галасюка, прийняте рішення є проявом системного підходу до відновлення українського виробництва. "Промислова політика, спрямована на підтримку вітчизняного виробника, повинна бути послідовною і охоплювати всі ключові галузі економіки. Ми вже завоювали заборону на 10 років експорту з України необробленої деревини (лісу-кругляка) для забезпечення деревообробної та меблевої промисловості необхідною сировиною. Підвищення експортного мита на металобрухт і зняття імпортного мита – наступний важливий крок галузевої промислової політики, яку відстоює і Радикальна партія, і Комітет з питань промислової політики і підприємництва", – зазначив Галасюк.

Металургія генерує чверть товарного експорту країни і забезпечує роботою близько 300 тис. осіб. Середня заробітна плата в цій галузі (5963 грн) майже на 40% перевищує загальноукраїнський рівень (4362 грн).

Втім, ще в 2015 році через дефіцит металобрухту, який, за даними об'єднання "Металургпром", досяг 855 тис. тонн, деякі металургійні підприємства взагалі були змушені призупинити виробництво, іноді їх простій тривав понад місяць.

"На початку 2016 року ситуація погіршилася ще більше – в січні-лютому поставки брухту на металургійні підприємства скоротилися на 43% (у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року). Сировиною було забезпечено лише 68% загальної потреби", – повідомляє "Металургпром".

Голова Комітету пообіцяв, що на цьому депутати не зупиняться. "Ми будемо підтримувати і металургів, і машинобудівників, і аграріїв, і фармацевтів, і всіх інших виробників готової продукції", – наголоси Галасюк.