Про це повідомила депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді Ольга Балицька.

На її думку, проект Плану зонування території ("Зонінгу"), з яким можна ознайомитися на сайті Департаменту містобудування та архітектури, має низку недоліків, неузгоджень, що неоднозначно сприймається як пересічними киянами, так і провідними експертами архітектурно-будівельної галузі.

"Наявність цілої низки неузгоджень, недоліків, абсолютно незрозумілих та відверто «дивних» положень, а також період зимових свят, обраний для його поспішного громадського обговорення, викликають суспільний резонанс. Виникає обґрунтоване побоювання наявності корупційної складової і бажання негайного "узаконення" сумнівного будівництва, а також надання зеленого світла для нових захоплень земель у центральній частині Києва", — переконана депутат.

Зокрема, проект був розроблений не на основі чинного Генерального плану Києва до 2020 року, а на основі неприйнятного проекту Генплану-2025. Це суперечить чинному законодавству, оскільки, відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", план зонування території розробляється на основі чинного Генплану. Крім того, проект Генплану-2025 негативно сприймається територіальною громадою міста та професійними експертами через його технічну недосконалість і відверто корупційну складову, "узаконення" сумнівних землевідведень у зелених зонах, навколо пам'яток архітектури, впритул до житлових будинків тощо.

"Прийняття проекту в тому вигляді, в якому він є зараз, спричинить порушення історичної архітектурної моделі Києва та стане однією з підстав виникнення в столиці інженерно-транспортного інфраструктурного колапсу. Деякі історичні забудови міста будуть зруйновані, громадські зони та зони відпочинку будуть забудовані, а «корки» на дорогах стануть ще більшими", — пояснює Ольга Балицька.

Депутат вважає, що основою "Зонінгу" повинен стати Історико-архітектурний опорний план Києва, який спрямований на захист історико-культурних ареалів. Крім того, Ольга Балицька пропонує продовжити терміни громадських слухань, із залученням представників територіальної громади Києва, експертів з питань містобудування, архітектури та землекористування, провідних іноземних фахівців, представників міжнародних організацій, зокрема, ЮНЕСКО. Також провести незалежну професійну експертизу проекту, з обов'язковою участю незалежних українських та міжнародних експертів, представників міжнародних організацій, зокрема, ЮНЕСКО.

"В такому разі розробка та узгодження проекту "Зонінгу" Києва стане реальним діалогом представників влади з громадськістю, а не фікцією, яка запроваджується на очах жителів столиці. "Зонінг" є надзвичайно важливим для майбутнього нашого міста. Сьогодні у киян є шанс зберегти та примножити красу м. Києва", — зазначає Ольга Балицька.