Скандал у Харкові між Остапенками та гімназією: у чому суть

Родина Олексія Остапенка раніше мешкала в Чугуєві, але після трагедії його дружина Олена з донькою Лізою вирішили переїхати до Харкова. Про це розповів "Обозреватель".

Зверніть увагу На місці авіакатастрофи Ан-26 встановили тимчасовий пам'ятник

Дівчинка вчиться у другому класі, тож постало питання про зміну школи. Олена звернулася до гімназії "Освіта" у Харкові (розташована за одну зупинку від помешкання родини), але там, за словами жінки, її прийняли непривітно:

  • "Я представилася. Сказала, що вдова штурмана, який загинув. Так склалися обставини, що ми переїжджаємо до Харкова, тому дочку потрібно влаштувати в школу. Вона не може довго сидіти вдома і дивитися, як мама плаче".

У відповідь директорка начебто заявила, що приходити посеред навчального року – погана ідея, і "в неї немає зайвої парти й стільця для дочки". Хіба що можна посадити дитину до когось на коліна у кутку класу.

Вона додала, що в законі про освіту не написано, що вона зобов'язана приймати дітей військових або бійців АТО,
– розповіла Олена.

Керівниця гімназії звинувачення відкидає:

  • "У нас поруч є інші школи. За словами мами, у Міноборони їй пояснили, що у неї є пільги. Але за законом ми можемо приймати дітей з мікрорайону, дітей співробітників, а також братів і сестер наших учнів. І тільки після цього – будь-яких дітей. Але у нас класи переповнені. Ні про які коліна я не говорила, це фантазії мами".

Наслідки скандалу у Харкові: директорку відсторонили

За словами голови Харківської ОДА Олексія Кучера, брак місць у школах і дитячих садках Харкова – стара проблема міста, але відмовляти у праві на освіту у закладі, розташованому біля місця проживання – неприпустимо.

Голова ОДА Кучер разом із тимчасовим керівником Міносвіти Шкарлетом "терміново відреагували на ситуацію".

Призначено службове розслідування, а керівник установи відсторонений від виконання обов'язків. Питання навчання дівчинки вже розв'язане,
– запевнив Кучер.

Катастрофа з Ан-26: що сталося

  • 25 вересня в Харківській області біля Чугуєва під час тренувального польоту впав військовий транспортний літак Ан-26.
  • 27 людей були на борту – військові льотчики та курсанти університету Повітряних сил імені Кожедуба. З них вижив лише один.

ДБР розслідує причини трагедії, є чотири версії

  • Технічна несправність.
  • Неналежне виконання обов'язків екіпажем.
  • Неналежне виконання обов'язків відповідальних за управління польотами людей.
  • Неналежне технічне обслуговування літака.

До слова Міноборони зарезервувало гроші для компенсацій родичам жертв катастрофи Ан-26