Українці повинні розуміти реальність та рівень загрози

23 березня на своїй сторінці в фейсбуці заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зауважив, щокожен без винятків, хто в'їжджає до України, підписує зобов'язання "перебувати на карантині шляхом самоізоляції протягом 14 днів". За порушення цього зобов'язання загрожує покарання – штраф на суму від 17 до 34 тисяч гривень.

Важливо Надзвичайну ситуацію вводять у всій Україні: рішення Кабміну

Геращенко наголошує, що усі повинні розуміти "рівень загрози, яка нависла над Україною": "Наші співгромадяни, привчені десятиліттями беззаконня до безвідповідальності, не цінують ні свої, ні чужі життя. Передбачаю, що українцям доведеться заплатити за це дуже високу ціну".

Що робитиме поліція, аби українці дотримувалися карантину

За словами Геращенка, сьогодні поліція почала автоматизовано отримувати дані від прикордонників щодо десятків тисяч українців, які підписали особисті зобов'язання про 14-денний карантин шляхом самоізоляції.

Десятки тисяч поліцейських приступають до масового вибіркового контролю умов дотримання карантину. Від цього без перебільшення залежить майбутнє боротьби з епідемією коронавірусу,
– наголосив він.

І додав, що, навіть цих заходів може буде недостатньо. Тому представник МВС не виключає, що Україна за прикладом Південної Кореї, Ізраїлю та Польщі звернеться до мобільних операторів і банків, "щоб здійснювати контроль за умовами карантину через моніторинг мобільних мереж".

Що на заяву Геращенка каже Аваков

Міністр внутрішніх справ зауважив, що вони є готовими контролювати дотримання українцями правил карантину через мобільних операторів, проте робити цього поки не будуть. Оскільки стеження за переміщенням людей через телефон є порушенням прав, передає пресслужба МВС.

Я чую та читаю в пресі, навіть хтось з моїх заступників сказав про те, що ми є готовими за телефонними пінам і за телефонними ІР контролювати місце перебування людини. Ми є готовими, але, панове, це порушення конституційних прав. Тому, поки не введено режим надзвичайного стану, ніхто по телефону не буде відслідковувати місце перебування кожної людини,
– заявив Аваков.

Посадовець додав, що у разі оголошення надзвичайного стану, в Україні можуть ввести комендантську годину.

До теми Понад 200 випадків порушення карантину зафіксували на Київщині за добу

Відео коментаря Авакова про боротьбу уряду з коронавірусом

Ситуація з коронавірусом в Україні: головне

  • Станом на вечір 25 березня в Україні підтвердили 145 випадків зараження коронавірусом.
  • На жаль, вже 5 людей (4 жінки та 1 чоловік) від цієї хвороби померли: по одній на Житомирщині, Буковині та Тернопільщині та два на Прикарпатті.
  • Найбільше інфікованих – у Чернівецькій області (42 людини), на другому місці йде Київ (34).
  • 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але 25 березня уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
  • У межах карантину Україна закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
  • Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії.
  • З 18 березня повністю припинили міжміське пасажирське залізничне сполучення. Також закрили метро у Києві, Харкові та Дніпрі.
  • З 24 березня українцям заборонили здійснювати будь-які туристичні мандрівки, передусім літаками.
  • З 27 березня Україна планує повністю зупинити будь-який пасажирський рух через кордони України в обидва боки.

карантин в Україні, що заборонено
Які обмеження діють в Україні під час карантину / Інфографіка 24 каналу