Відповідний указ №320/2018 Порошенко підписав 12 жовтня, інформує прес-служба глави держави.

Читайте також: Конфлікт в Азовському морі: як Україна відповість на агресію Росії

На сайті президента міститься також повний текст рішення РНБО, яке було введене в дію, за винятком декількох підпунктів, що є таємними.


Порошенко ввів в дію рішення РНБО

Згідно з текстом рішення РНБО, Кабінету міністрів України доручається невідкладно прийняти рішення про створення та врегулювання порядку функціонування міжвідомчого координаційного органу з метою узагальнення правової позиції держави з питання підготовки консолідованої претензії України до РФ по реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України.

Читайте також: Кремль не буде диктувати Україні умови, – Турчинов про дії Росії у Чорному та Азовському морях

На засіданні 6 вересня РНБО також доручила Кабміну підготувати претензії України до Російської Федерації та розробити механізм взаємодії між держорганами і суб'єктами господарювання, які здійснюють рибогосподарську діяльність у морських водах України та відкритому морі.

Крім того, в уряду є місяць ухвалити рішення про внесення до Верховної Ради проектів законів про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України.

Згідно з рішенням РНБО, також повинні бути внесені зміни до законів щодо захисту державного кордону, зокрема стосовно способів залучення підрозділів Збройних Сил до посилення охорони.

До слова, 12 жовтня Петро Порошенко відвідав військові навчання на узбережжі Азовського моря.