БЛОГ
-
360-річчя битви під Конотопом: як гетьман Виговський московське військо громивБитва під Конотопом – історія, яку так не люблять в Росії. Тоді, у 1659 році, об'єднані війська гетьмана Виговського та Кримського ханства розгромили московське військо під Конотопом, що на сучасній Сумщині. У цій битві московські загарбники втратили елітну кінноту, чим відкрили можливість для наступу козакам на Москву.
-
Іранська весна: чому протести в Ірані приречені на поразкуНинішня влада Ірану вистоїть, але іранська молодь не збираються залишатися осторонь великої політики і прагне вестернізації країни. Очевидно, що протести не досягнуть своїх цілей, але послаблять експансію Ірану до сусідніх країн та повернуть баланс сил на Близький Схід.
-
Вбивство Ірини Ноздровської: що відомо про резонансну смерть правозахисниці1 січня близько 12:00 у річці поблизу Києва знайшли тіло жінки. Родичі впізнали зниклу три дні тому 38-річну юристку Ірину Ноздровську. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом умисного вбивства.
-
Антикорупційний суд під ялинку: чергова перемога ПорошенкаГромадські організації "Transparency International", Центр протидії корупції та Реанімаційний пакет реформ разом з депутатами-єврооптимістами вважають неприйнятним ухвалювати президентський проект закону про Антикорупційний суд і просять його відкликати.
-
Обмін полоненими: коли Україна звільнить усіх заручників на ДонбасіЗвільненням українських заручників та їх обміном на посібників тероризму керують в Адміністрації Президента. Після узгодження списків на обмін Адміністрація звертається до СБУ, ГПУ та МВС для очищення цих осіб від кримінального переслідування. Віктор Медведчук, як постійний представник у переговорному процесі, активно долучається до нього, коли це політично вигідно Володимиру Путіну.
-
Чому відклали "реінтеграцію Донбасу": шантаж Росії чи політична гра із ЗаходомПівроку депутати домовлялися про остаточну версію законопроекту "Про реінтеграцію Донбасу" (7163). Баталії розгорнулися навколо кількох положень – чи згадувати мінські домовленості, окупацію Криму і як сформулювати факт російської агресії, щоби не провокувати Москву. Коли позиції були узгоджені, Петро Порошенко попросив загальмувати ухвалення, чим роздратував "Народний фронт".
-
Кіт в дірявому мішку: що отримала держава, повернувши "Укртелеком"Після двох років нерішучих дій держави, "Укртелеком" остаточно повернувся у її власність. Таке рішення 12 грудня ухвалив Київський апеляційний господарський суд, залишивши в силі вирок суду попередньої інстанції. Угоду про приватизацію телекомунікаційної компанії у 2011 році визнали недійсною.
-
Врятувати нерядового Саакашвілі: повернення на волюУ понеділок, 11 грудня, Печерський суд міста Києва відхилив клопотання Генпрокуратури про обрання лідерові "Руху нових сил" Міхеїлу Саакашвілі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
-
Другий термін Порошенка або нормальна країна: тиждень, який дав зазирнути в майбутнєМіхеїл Саакашвілі, жорстокі заяви міжнародних партнерів, блискавичне звільнення голови антикорупційного комітету і атаки на Антикорупційне бюро. Ми все це бачили, але протягом місяців, а тепер все влізло в один тиждень.
-
Антикорупційний відкат: чи знімуть директора НАБУ Артема СитникаПід директором НАБУ Артемом Ситником та головою Антикорупційного комітету Верховної ради Єгором Соболєвим крісла захиталися давно. Зняття Соболєва відбулося швидко – протягом 24 годин. Попри негативну реакцію міжнародних партнерів, постанова на звільнення Соболєва з’явилася у Верховній Раді та була підтримана 256 голосами.
-
Сухим із води: як Саакашвілі вислизнув від СБУУ парламентській більшості частина нардепів переконана, що Саакашвілі дали втекти, бо так захотіли на Банковій.
-
Блокування NewsOne: чи є місце тиску на свободу слова?Активісти "Братства" Дмитра Корчинського та інші громадські організації, що об'єднують учасників АТО, заблокували центральний вхід на територію телеканалу NewsOne. Перші особи держави по-різному коментують діяльність цього ЗМІ, однак сходяться на тому, що блокування слід зняти.