А обговорити мали ситуацію довкола домоволодінь, в яких не встановлені газові лічильники. А таких чимало. Лише у Вінницькій області їх близько 30 тисяч.

У квітні минулого року уряд вдвічі зменшив пільгову норму споживання, люди просто почали відмовлялися від безкоштовних лічильників. І таке спостерігається в усіх областях Україні.

Читайте також: Чого очікувати українцям від Гройсмана: прогноз експерта

За словами постачальників газу, зменшення норми не відповідало обсягам фактичного споживання блакитного палива.

Як наслідок, вищий адміністративний суд визнав урядову постанову №237 незаконною і фактично повернув старі норми споживання. Відтепер різницю за всі дев'ять місяців поки діяла постанова, доведеться сплатити звичайним споживачам.

При цьому самі газовики часто затягують повірки лічильників, а потім споживачам приходять "космічні платіжки". Так сталося у Нікополі, Дніпропетровської області.

Нагадаємо, скрізь в Україні із 1 липня 2015 року було розмежовано функції постачання та розподілу природного газу. Створені окремі підприємства. Однак методи впливу на споживачів газовики мають різні.

Експерти радять споживачам не платити нараховані борги у квитанціях, доки не буде роз’яснення від урядовців про їх реструктуризацію. Натомість, обов’язково сплачувати поточні норми споживання.