Бійці Національної гвардії, які пройшли центральним проспектом Миру, несли прапори зі комуністичною символікою – серпом та молотом на червоному фоні, а також з написом "За нашу советскую Родину".

Ця символіка є забороненою в Україні відповідно до закону про декомунізацію. А такі дії підпадають під кримінальну відповідальність.

Читайте також: У Києві перейменували Московський міст та низку вулиць: перелік

Єдиним винятком використання таких символів було б, якби під реальним прапором часів Другої світової війни пройшли ветерани, які воювали у відповідній військовій частині. Однак в Україні серед військових частин немає правонаступників радянських гвардійських прапорів, а в Кривому Розі залишилося лише 6 осіб, які звільняли місто, серед яких медсестра, яка служила у інженерних військах, пише "Весь Кривой Рог". Відтак Нацгвардія не має жодного відношення до цих прапорів.

Окрім того, на параді було використано не історичні прапори, які могли б зберігатися у музеї, а нові.

Читайте також: У Львові молотками понівечили радянський пам’ятник: з'явились фото

Варто відзначити, що організатором параду у Кривому Розі є місцева мерія, яку очолює екс-регіонал Юрій Вілкул, батько співголови фракції “Опозиційного блоку” у Верховній Раді Олександра Вілкула.

У Міністерстві внутрішніх справ, якому підпорядковується Нацгвардія, вже відреагували на події у Кривому Розі. За цим фактом командувач НГУ призначив службове розслідування.

Читайте також: Добкін грубо обізвав В'ятровича через декомунізацію пам’ятника "Батьківщина-мати"