За сутички в Дніпрі зняли з посад чільників міської та обласної поліції. Указ про звільнення Ігоря Репешка та Сергія Бідила 10 травня підписав Арсен Аваков.

"Сподіваюся, цей урок поліцією Дніпра буде засвоєний. Я, сподіваюсь, засвоять його і політики. Зробимо висновки – будемо сильніші", – зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Сутички 9 травня порівняли із подіями в Одесі 2 травня 2014 року. Уже колишніх поліцейських з Дніпра звинуватили у домовленостях з провокаторами.

Ваша роль – нульова. Ніколи такі домовленості ще до добра не доводили. У нас було 2 травня три роки тому... І ви пішли аналогічним шляхом,
– заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

А почалося все з того, що 9 травня у Дніпрі невідомі молодики, так звані "тітушки", під стягами Опоблоку влаштували криваву бійку з ветеранами АТО. Вояки обурились через заборонені в Україні "георгієвські" стрічки, які несли провокатори. При цьому місцева поліція не зробила нічого, щоб зупинити "тітушок".

Наразі 12 провокаторів начебто тримають за ґратами, декому оголосили підозру. Решту шукають. Щоправда, місцева влада має інші дані.

Юрію Віталійовичу, Вам брешуть. Усі затримані, крім одного, який побив депутата облради Влада Бородіна, вже відпущені. Станом на "зараз" в ізоляторі тимчасового утримування є лише одна людина з "тітушок",
– заявив
міський голова Дніпра Борис Філатов.

На цей коментар генеральний прокурор України Юрій Луценко відписав, що в райвідділі поліції таки перебувають 12 "тітушок".

"Борис, в райвідділі фізично знаходяться 12 "тітушок". Одному вже вручено підозру. Іншим це зроблять у відведені законом 72 години. Час йде. Буде ще більше", – відповів на заяву міського голови Дніпра Юрій Луценко.

Спеціальна комісія буде розслідувати, як під час кривавих подій діяли полісмени. А поки у Дніпрі силовиками керуватиме начальник патрульної поліції міста Володимир Богоніс.

Читайте також: У Нацполіції відреагували на численні звинувачення в непрофесійності