Зокрема, на сьогодні, в Господарському суді Дніпропетровської області на розгляді перебувають десятки справ про банкрутство підприємств, які входять до ГК "Амстор". При цьому з заявами про банкрутство до судів звернулися нові засновники даних компаній, які пов'язані зі "Смарт-Холдингом".

Вісім підприємств ГК "Амстор" вже визнані банкрутами. Всі підприємства були збанкрутованими спеціально через механізм штучного нарощування боргів. При цьому, звертаючись до суду із заявами про банкрутство, нові засновники вказували на відсутність будь-якого майна або грошових коштів на рахунках компаній. Тоді як на грудень 2014 року на балансах компаній були багатомільйонні активи. Куди зникли кошти та активи, незрозуміло.

Нагадаємо, що склад засновників цілої низки компаній групи "Амстор" був змінений внаслідок корпоративного конфлікту між акціонером мережі — компанією "Смарт-Холдинг" і її засновниками в кінці 2014 року. Останні називають конфлікт "рейдерським захопленням".

Слідство за фактом захоплення підприємств встановило, що зміни в правовстановлюючі документи підприємств вносилися з допомогою підроблених документів, за сприяння співробітників державної реєстраційної служби Дніпропетровська. Дніпропетровські реєстратори також перереєстрували і юридичні адреси — нова прописка також дніпропетровська. Підробка підписів була встановлена почеркознавчою експертизою.

В подальшому всі зміни були скасовані відповідними рішеннями судів Донецької області (за місцем первісної реєстрації підприємств – ред.), а також підтверджені відповідними рішеннями апеляційної інстанції.

Втім, вступити в законну силу ці рішення не можуть. Цьому активно перешкоджає "Смарт-Холдинг". Одним з найбільш поширених і дієвих способів протидії є створення штучних судових спорів за позовами засновників захоплених компаній до органів виконавчої влади.

Читайте також: Суди визнали незаконним рейдерське захоплення "Амстора" Новинським

Схему чудово видно на прикладі Об'єднання "Донецькпродторг", яке також було захоплено в кінці грудня 2014 року. Одним з нових засновників Об'єднання стала компанія MORTANO HOLDINGS LTD (Кіпр), яка згодом разом з іншими новими засновниками прийняла рішення про проведення низки реєстраційних дій щодо Об'єднання. На сьогодні компанія MORTANO HOLDINGS LTD подала в Дніпропетровський окружний адміністративний суд позов до Реєстраційної служби Дніпропетровської області про скасування одного з вищевказаних реєстраційних дій, проведених щодо Об'єднання "Донецькпродторг".

Штучний характер суперечки явно простежується в тому, що новим засновником захопленій компанії оскаржується реєстраційна дія, яка проведена за його рішенням.

Засновники мережі "Амстор" вказують, що у всіх протиправних діях щодо захоплених компаній, на стороні "Смарт-Холдингу" виступають суди Дніпропетровської області, як господарські, так і адміністративні.

На думку засновників "Амстора", всі ці факти говорять тільки про одне — захоплення мережі супермаркетів "Амстор" в грудні 2014 року було спланованою акцією, результатом якої стало розкрадання гігантських ресурсів і, щонайменше, недоотримання бюджетом країни тільки за 9 місяців поточного року близько 400 мільйонів гривень у вигляді податків.

"Якщо Генпрокуратура і МВС не можуть довести справу "Амстора" до кінця, то можливо Державна фіскальна служба і її новий голова, пан Насиров, візьмуться за відвертого порушника фінансового законодавства, депутата Новинського і як мінімум змусять його відшкодувати той збиток, який він завдав державі, фактично викравши і фіктивно збанкрутувавши процвітаючу мережа супермаркетів", — йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті компанії.