На думку експертів, ми втратимо контроль над газотранспортною системою, остаточно деградує вітчизняна нафтопереробна промисловість, а єдину енергосистему країни розберуть фінансово-промислові групи.

“Оптимістичним сценарієм можна вважати той сценарій, коли Україні протягом поточного десятиліття вдасться збільшити видобуток власних енергоресурсів, перш за все газу, і скоротити імпорт газу від монопольного постачальника. А також, і перш за все навіть, досягти більшого рівня впровадження технологій енергоефективності“, - вважає директор енергетичних програм центру “НОМОС Михайло Гончар.

Утім, наголошують експерти, нинішні тенденції попри райдужні плани влади свідчать саме про песимістичну перспективу.

“Нам треба широко впроваджувати відновлювальні джерела енергії, а діяльність уряду скерована на те, що посилюється фактор залежності від російського газу. Дуже конкретний приклад: за 2010 рік у бюджетній сфері, тобто там, де уряд безпосередньо відповідальний, 80% котлів встановлених - це котли на газу“, - каже виконавчий директор Альянсу “Нова енергія України” Павло Качур.

В епоху енергетичних воєн така політика неприпустима, переконані фахівці, адже призведе до повної залежності держави, вважають аналітики. Тому закликають владу на ділі зайнятися реформами в галузі.