Про це пише The New York Times.

Читайте також: Таємниче зникнення журналіста у Стамбулі: що загрожує владі

Згідно з інформацією британського дипломатичного реєстру, в 2007 році Мутреб працював у посольстві Саудівської Аравії в Лондоні.


За інформацією NYT, Махер Абдулазіз Мутреб (на фото крайній ліворуч) супроводжував наслідного принца Мухаммеда ібн Салмана Аль Сауда (на фото праворуч) в його закордонних поїздках

Причетним до зникнення та ймовірного вбивства журналіста Джамала Хашоггі може бути і чиновник із Міністерства внутрішніх справ Саудівської Аравії Салах Мухаммед Аль Тубайджі.

Їх обох генеральна прокуратура Туреччини вже оголосила у розшук як головних підозрюваних, зазначає видання.

Як повідомляє CNN із посиланням на три джерела, ознайомлені зі справою, операція з ліквідації Хашоггі у Стамбулі була організована високопоставленим офіцером з Генерального розвідувального управління Саудівської Аравії.

Одне з цих джерел описало офіцера як наближеного до наслідного принца Мухаммеда ібн Салмана Аль Сауда. Поки невідомо, чи це особисто він дав дозвіл на допит, викрадення або вбивство саудівського журналіста. Однак кілька чиновників сказали CNN, що операція не могла б відбутися, якби принц, який де-факто є правителем королівства, про неї не знав.

Як 24 канал повідомляв раніше, влада Туреччини заявила, що має доказ вбивства Хашоггі: ним виявився аудіозапис з Apple Watch журналіста. Після прослуховування запису, який зберігся у хмарному сховищі iCloud, турецька поліція зазначила, що саудівського дисидента могли "жорстоко катувати, а потім розчленувати" прямо всередині дипустанови.

Згодом члени турецько-саудівської робочої групи, створеної у зв'язку з розслідуванням зникнення саудівського журналіста Джамала Хашоггі, провели 9-годинний обшук у генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Читайте також: Саудівська Аравія розширить розслідування справи зникнення журналіста Джамала Хашоггі, – Трамп

16 жовтня, після зустрічі із лідерами Саудівської Аравії, державний секретар США Майк Помпео заявив, що влада країни запевнила його в тому, що нічого не знає про те, що насправді сталося з Хашоггі, та пообіцяла провести серйозне розслідування інциденту.

Натомість глава Білого дому після телефонної розмови з королем Саудівської Аравії припустив, що за зникненням журналіста в Стамбулі може стояти не конкретна держава, а певні "неконтрольовані" жодною владою убивці.

Хто такий Джамал Хашоггі?59-річний саудівський журналіст, який працював у тому числі й медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США.

У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину та переїхав до Вашингтона, де почав вести колонку на The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.

Журналіст таємниче зник 2 жовтня. Останній раз його бачили біля консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, куди він пішов, щоб оформити необхідні для одруження документи. Його наречена прочекала на вулиці понад 5 годин, але Хашоггі так і не покинув дипустанову.