Про це повідомляє "Новая газета" із посиланням на власні джерела. За інформацією журналістів, сирійські повстанці знали маршрут снайперської групи спецназу Росії, де і заклали фугас, а контужених офіцерів вбили пострілами упритул.

До теми: Загострення у Сирії: Ердоган відповів танками на дії армії Путіна

Загиблі офіцери Дмитро Термінов, Булат Ахматьянов, Всеволод Трофимов та Руслан Гімадієв перебували у Латакії через підготовку до зустрічі президентів Туреччини та Сирії. Сирія попросила Росію посилити заходи із безпеки перед зустріччю.

Водночас, ФСБ підтвердила загибель лише одного спецназівця – Трофимова.

Чому ситуація в Сирії знову загострилася

30 січня російська авіація завдала удару по лікарні та пекарні в Ідлібі, загинули 10 мирних мешканців. 20 січня Росія також завдавала удару по Ідлібу – тоді загинули понад 20 людей. Відомо й про інші авіанальоти між цими датами.

  • Усі ці удари відбувалися на тлі обіцянок Кремля щодо чергового "припинення вогню" в регіоні.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган, який у жовтні 2019 року вже проводив військову операцію в Сирії, звинуватив Росію у невиконанні домовленостей щодо Сирії. Мовляв, росіяни атакують Ідлібі, де мешкає 4 мільйони людей. І для росіян усі вони – "терористи".

Наше терпіння закінчується. Якщо удари не припиняться, Анкара вживатиме усіх необхідних кроків,
– сказав Ердоган 29 січня.

Водночас, збройні сили Туреччини перекинули бронетехніку до кордону із сирійською провінцією Ідліб. Саме там війська Асада та Росії атакували сирійських повстанців, а Ердоган обіцяв відреагувати на ці дії.

Провінція Латакія у Сирії на карті: