На місці планують залишити лише сімейного лікаря, аби проконсультуватись з іншим медиком, людям треба буде подолати 30 кілометрів.

“Пенсія 800 гривень. Щоб поїхати в лікарню і приїхати з лікарні, мені треба 9 гривень. А ще здати там аналізи, приїхати, а потім поїхати забрати - це пройде 3-4 дні. У мене такі приступи бувають - ось зараз не нададуть допомогу, не стане мене”, - каже мешканка Катеринівки (пацієнтка лікарні) Ніна Сорока.

Стаціонар Катеринівської лікарні розрахований на 30 ліжкомісць. Медики кажуть, часто і цього не вистачає. Трапляється, що хворі декілька днів чекають поки звільниться ліжко.

Якщо стаціонар закриють, майже десяток медсестер залишаться без роботи. Ольга Белік пропрацювала тут 15 років. Жінка в розпачі, як після звільнення прогодувати двох неповнолітніх дітей - не уявляє.

“Ну куди йти на роботу? Пропонують в Донецьк. У нас якщо замело, по 3-4 дні, тиждень дороги не чистять. До траси нам 6 км., до електрички - 3. Якщо я спізнюся один раз і два, я впевнена, мене в області тримати ніхто не буде”, - вважає медсестра Катеринівської лікарні Ольга Белік.

Пілотний проект реформування медицини передбачає, у невеликих населених пунктах залишити лише терапевтів. Профільні фахівці - кардіологи, хірурги та інші - будуть лише у так званих "шпитальних округах" у містах. У даному випадку - у Костянтинівці, куди їхати майже годину.

Медична реформа призведе до зростання смертності - побоюються мешканці селищ. Адже не кожен пенсіонер зможе дістатися до місця кваліфікованої медичної допомоги своєчасно.