25-річна Шу Лем із університету Мельнбурна може змінити історію медицини. Останні три роки дівчина шукала способи боротьби із супербактеріями. Тобто такими, що не піддаються лікуванню антибіотиками.

Проблема справді серйозна, адже ООН назвала супербактерії однією з найбільших загроз світовій системі охорони здоров'я.

Читайте також: Вчені створили замінник алкоголю, що не шкодить здоров’ю

Супербактерії спричиняють, наприклад, малярію та туберкульоз. Бактерії уміють протидіяти антибіотикам завдяки спеціальному гену. Таким чином лікувати хвороби стає щораз складніше, а то й просто неможливо.

У 2050 році, а це не так далеко від сьогодні, через стійкі до антибіотиків інфекції помиратимуть більше людей, ніж сьогодні гинуть від раку. Тобто 10 мільйонів людей щорічно вмиратимуть просто тому, що їх немає чим лікувати,
– розповів представник ВООЗ Кейджі Фукуда.

Шу Лем винайшла метод убивати смертоносні бактерії. Для цього вона використовує спеціальні молекули білка, які науковці називають полімеризованими пептидами.

Читайте також: Лікарі розповіли, чим небезпечний кір

До того ж, супербактерії не розвивають опірності до полімерів. А останні атакують тільки шкідливі бактерії, на відміну від антибіотиків, які завжди вбивають і здорові клітини в організмі.

Говорити про революцію у медицині наразі рано, адже Лем тестувала свій метод лікування тільки на мишах. І перевірила всього шість видів супербактерій.

Результати дослідження вже вразили науковців у цілому світі. На останній Генасамблеї ООН постановила розробити план боротьби з супербактеріями до 2018 року.

Читайте також: Microsoft обіцяє здолати рак за десять років

Якщо ж в австралійської дослідниці все піде добре, її метод цілком може потрапити у плани Організації об'єднаних націй.