Про це повідомляє Громадське.

Читайте також: Чи зможе митрополит Епіфаній вирішити болючі питання для Православної церкви?

Раніше 24 канал повідомляв, що Українська православна церква Московського патріархату скликала позачергове засідання Синоду.

На засіданні священнослужителі ухвалили рішення звільнити з посад та заборонити служіння учасникам собору.

Священний Синод звільнив з керування єпархією та заборонив у служінні митрополиту Вінницькому та Барському Симеону, а також заборонив у служінні й зняв з посади єпископа Київської митрополії, митрополита Переявлав-Хмельницього та Вишневського Олександра, — оголосили після засідання.

Митрополит УПЦ МП Бориспільський і Броварський Антоній зазначив, що на соборі об'єдналися дві неканонічні структури, тому для "Української православної церкви це рішення немає ніякого значення".

Як і раніше, в Україні є тільки одна канонічна церква, яку очолює митрополит Онуфрій. І це визначають всі помісні православні церкви. Українська православна церква жива, вона діє, вона служить своєму народу,
— вказав митрополит.

До слова, 17 грудня Вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ Московського патріархату перейшов до складу новоствореної Православної церкви України.

Нагадаємо, що 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська як повідомляли раніше.

Дивіться відео про нового главу Української православної церкви Епіфанія