Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат України та радник голови МВС Антон Геращенко.

"З огляду на те, що проти Північної Кореї введені санкції на постачання ядерних і ракетних технологій, Україна не вела і не веде жодних переговорів і, тим більше, угод з Північною Кореєю з цих питань", – наголосив політик.

Читайте також: Чи могла Україна продати зброю КНДР: версії експерта

Так, за його даними, знаючи про це, в 2011 році представники Північної Кореї намагалися отримати доступ до технічної документації щодо ракетних технологій виробничого об’єднання "Південмаш", проте були викриті співробітниками контррозвідки і рішенням Миколаївського апеляційного суду від 27 листопада 2011 року отримали по 8 років позбавлення волі за ст. 114 Кримінального Кодексу за шпигунство.

Громадянин Північної Кореї Лю Рю Сонг Чель досі відбуває покарання в Житомирській виправній колонії номер 4. Чи Тхе Кіль відбуває покарання в Житомирській виправній колонії номер 8,
– зазначив Геращенко.

Він зазначив, що до обох в’язнів був застосований "Закон Савченко", тому вони вийдуть на волю раніше. Кінець терміну позбавлення волі, з урахуванням "Закону Савченко", – 6 вересня 2018 року.

Окрім того, нардеп додав посилання, за яким можна ознайомитися з вироком Красногвардійського райсуду Дніпра про засудження двох громадян Північної Кореї за спробу викрасти секретні дані про українські ракетні розробки.

Нагадаємо, напередодні американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".

Проте заступник керівника виробництва ракетних двигунів "Південмашу" Віталій Сущевський заявив, що підприємство точно не виготовляло двигунів, які допомогли КНДР запустити ракети. Однак ці двигуни могли виробляти в Росії.