Про це йдеться у розслідуванні журналістів видання Al Jazeera.

Читайте також: ТОП-7 найбільших корупційних скандалів незалежної України

"У непідписаному документі, який отримала дослідницька група Al Jazeera, як покупці фігурують газовий магнат Олександр Онищенко, який свого часу був народним депутатом України та нині розшукується чинною українською владою, і бізнесмен Павло Фукс, який зробив своє майно у Москві. Інші документи свідчать про те, що продавцем був Сергій Курченко – український газовий магнат, який втік з України до Москви та є більш відомим як "сімейний гаманець" Януковича", – підкреслюється у матеріалі.

За інформацією ресурсу, Онищенко та Фукс виплатили 30 мільйонів доларів США за компанію Quickpace Limited, яка розташовується на Кіпрі. Зауважимо, що до цієї суми також входять готівкові кошти та ціна за приватний літак.

Щодо вищезазначеної кіпрської компанії, то, як йдеться у статті, український суд раніше заморозив її облігації та готівку на суму у 160 мільйонів доларів, оскільки вони мають незаконне походження.

Як констатують журналісти, у майбутньому покупці прагнутимуть розморозити ці кошти, а якщо це станеться, то вони зможуть отримати прибуток у 130 мільйонів доларів. Крім того, олігархи будуть вживати всіх заходів, аби було знято арешт з рахунків компанії Quickpace Limited.

Додамо, що правдивість цієї інформації підтвердив очільник САП Назар Холодницький. Прокоментував її і Олександр Онищенко – за його словами, немає нічого поганого в придбанні компанії, яка має заморожені активи. Щоправда, водночас олігарх зазначає, що угода так і не відбулася.

Читайте також: У Ахметова відреагували на рішення суду щодо замороження активів олігарха

Проте кіпрський адвокат та NABU, які працювали над угодою, підтвердили, що продаж Quickpace пройшов, і документи компанії зареєстрували передачу права власності одній із компаній Фукса. Al Jazeera отримала копію початкового платежу у розмірі 2 мільйонів доларів з рахунку в Barclays Bank, які було переведено до російсько-латвійського Norvic Banka. Наразі Quickpace належить Evermore Property Holdings Limited, кіпрській компанії, яка, своєю чергою, належить компанії Dorchester International Incorporated. Фукс є її власником,
– резюмується у матеріалі.