За прогнозом агентства, золотовалютні резерви ЦБ з $465 млрд на 1 вересня скоротяться до $450 млрд до кінця 2014 р. і до $400 млрд — до кінця 2015 р., повідомив на конференції Fitch Ratings старший директор агентства Олександр Данилов, пишуть "Ведомости".

Фінансові санкції США і Євросоюзу фактично відрізали від зовнішнього фінансування російських позичальників. Термін до 30 днів, на який компанії та банки, що підпали під санкції, можуть залучати кошти, означає, що залучення неможливі, пояснює Данилов. Санкції фактично закрили російським банкам ринок репо з іноземними банками, сказав він.

Читайте також: "Лукойл" через санкції просить допомоги в уряду РФ

Фінансовий рахунок платіжного балансу вже отримав від санкцій прямий негативний ефект, рівний 2% ВВП, оцінив директор департаменту Мінфіну Максим Орєшкін: така ціна закритих зовнішніх ринків. Шок викликало зниження цін на нафту з $110 за барель у кінці червня до нинішніх $93: за оцінками Мінфіну, зниження ціни на $17 означає зниження експорту на $55 млрд у рік, це близько 2% ВВП — втрати по торгівельному рахунку. Таким чином, сукупний негативний ефект для платіжного балансу склав близько $100 млрд.

Для бюджету головним ризиком залишається ціна нафти — прогноз на 2015 р. передбачає ціну в $100 за барель, зараз вона нижче. Компанії і банки повинні погасити $161 млрд за чотири квартали, банкам вистачило б валютної ліквідності на рік, але вони під подвійним тиском, каже Данилов.

Нагадаємо, країни G7 (США, Канада, Франція, Великобританія, Німеччина, Італія та Японія) і Євросоюз попередили Росію про нові санкції у разі недотримання Кремлем мінських домовленостей.