Такий прогноз представив економіст та колишній генеральний директор інвестиційної компанії Pimco Мохаммед Ель-Еріан, повідомляє CNBC. Раніше експерт правильно передбачив, що торги триватимуть до того часу, поки ведмежа тенденція не зупинить їх.

Читайте також: Ціни на акції падають, нафта дешевшає: як почався тиждень для світових фондових ринків

За словами експерта, інвесторам не варто очікувати швидкого відновлення цін на акції під час кризи на фондових ринках. Ель-Еріан стверджує, що про так званий "V-подібний" ріст вартості цінних паперів не може бути мови. Раніше аналітики на Волл-стріт говорили, що фондові ринки як швидко обвалилися, так і швидко піднімуться.

Натомість, заявив економіст, діаграма відновлення ринків акцій виглядатиме, ймовірно, як "U" або "L". Адже їм потрібно буде більше часу, щоб ціни стабілізувалися.

Коли фондовий ринок стабілізується, зазначив Ель-Еран, тільки тоді світова економіка теж зростатиме. За його словами, через негативний вплив нового коронавірусу світова економіка буде набагато повільніше перезапускатися.

Так, 3 лютого експерт стверджував, що ситуація, пов’язана з коронавірусом, тільки починає набирати обертів, а фондові ринки чекає масштабний обвал.

До теми: Рецесія у 2020 році буде короткостроковою: ексголова ФРС дав оптимістичний прогноз

Ель-Еран зазначив, що біржі можуть відчути зменшення цін на акції на 20%-30% з моменту високих показників вартості в середині лютого. Він уточнив, що таке зниження буде, усе-таки, у межах 30%.


Що потрібно знати про коронавірус / Інфографіка 24 каналу