Україна та ЄС підписали угоду про продовження "транспортного безвізу"

20 червня 2024, 14:56
Читать новость на русском

Єврокомісія продовжила дію "транспортного безвізу" з Україною ще на рік із можливістю пролонгації до кінця 2025 року. Про це повідомила єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі. 

Продовження "транспортного безвізу"

Підписання цього документу означає, що і надалі вантажні автоперевезення з України до ЄС та у зворотному напрямку не потребуватимуть спеціальних дозволів щонайменше до 30 червня 2025 року. 

Читайте також Німеччина проти: пакет санкцій проти Росії не ухвалили

Угода може бути автоматично продовжена ще на пів року за мовчазною згодою всіх сторін та відсутністю серйозних збоїв на автомобільному ринку перевезень.

Після підписання угоди в червні 2022 року Україна збільшила свій автомобільний експорт до ЄС приблизно на дві треті за обсягом і на одну третю за вартістю. Понад 300 тисяч додаткових тонн товарів щомісяця експортуються в обох напрямках. Угода збільшила торговий баланс ЄС з Україною на 500 мільйонів євро на місяць,
– заявила єврокомісарка. 

Зверніть увагу! "Транспортний безвіз" не тільки продовжили, а й внесли певні оновлення. Зокрема, тепер транспортні оператори повинні мати ліцензії на перевезення та маркування вантажівок.

Підписання угоди щодо продовження "транспортного безвізу" між ЄС та Україною / Фото – Софія Назаренко для 24 Каналу 

Чому це важливо для України 

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач заявив, що для України ця угода є важливою для виживання економіки та можливістю перевезення військової й гуманітарної допомоги. 

Я сподіваюсь, що через рік 18 місяців ми зустрінемось для підписання інших документів, не тільки для продовження тимчасових рішень цієї угоди. А для постійного рішення задля лібералізації перевезень між Україною та державами-членами ЄС,
– сказав Деркач.

Важливо! До 24 лютого перевезення між Україною та країнами ЄС здійснювалися на основі фіксованої кількості дозволів. У червні 2022 року Україна та ЄС підписали угоду про лібералізацію вантажних перевезень, що дозволило забезпечити сталість перевезень зважаючи на руйнування логістичних маршрутів через початок повномасштабної війни в Україні та скасувало необхідність отримувати дозволи.