"Якщо карантин в основних країнах, в ЄС, США і в Україні в тому числі, триватиме максимум 3 місяці і не затягнеться до другого півріччя. Якщо піде на спад кількість заражених до кінця травня і економіка зможе з третього кварталу працювати, то скорочення світового ВВП складе 1 – 2%. Це більше, ніж було в 2009-му. В Україні ВВП скоротиться на 4%", – сказав в ефірі програми "Свобода слова" глава інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.

До теми Як світова криза змінить Україну та світ

Такий сценарій передбачає падіння національної валюти до 30 гривень за долар при інфляції на рівні 5%. При цьому очікується досить велике зростання безробіття і падіння доходів бюджету, додав Фіала.

Якщо карантин зрушиться до червня – липня і не можна його буде зупинити або лібералізувати, то очікуємо падіння економіки (України – 24 канал) на 9% ВВП. Курс – 35 гривень за долар, зростання інфляції,
– прогнозує глава Dragon Capital.

На його думку, уряду, перш за все, слід виконати умови співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Це означає ухвалення двох законів. Ми сподіваємося, що на початку наступного тижня парламент збереться і будуть проголосовані ці 2 закони", – додав Фіала.

Зауважимо, що 2 головні попередні заходи для укладення нової програми з МВФ є ухвалення закону про ринок землі і правок до закону про банки, який робить неможливим завдання шкоди публічним фінансам від колишніх власників банків, свого часу виведеним Нацбанком з ринку.