Зокрема, країна-агресор страждає від низьких світових цін на нафту, що є основним її експортним продуктом, а також від низького рівня іноземних інвестицій (після певного підйому у 2017 році прямі іноземні інвестиції скоротилися та навіть мали негативні показники у другому кварталі 2018 року) та низьких доходів серед населення, пише Bloomberg.

Читайте також: У Росії вирішили вимагати від України компенсацій за "25 років анексії Криму"

"Економічне затишшя означає, що менше грошей потрапляє до простих росіян. З моменту окупації Криму та внаслідок зниження цін на нафту країна близько двох років перебуває у стані рецесії, а середні доходи населення ледь перевищують 30 тисяч рублів у місяць, що дорівнює близько 459 доларам. Щоправда один із регіонів, де доходи зросли, – це Крим, оскільки доходи населення тут зростають з низької бази, таким чином намагаючись зрівнятися з середньою зарплатою у Росії", – зазначають автори матеріалу.

Росія, Крим, анексія, окупація, гроші, економіка
Економіка Росії впала майже на 10% порівняно з 2013 роком

За словами аналітиків видання, упродовж останніх п’яти років економіка Росії впала на 6% через санкції. Водночас, відповідно до результатів дослідження, яке економіст Скотт Джонсон опублікував у 2018 році, "економіка найбільшого у світі експортера енергії "просіла" майже на 10% або на 150 мільярдів доларів, якщо порівнювати з показниками кінця 2013 року". Фахівець каже, що такі показники є пов'язанами з падінням цін на нафту (близько 4% у загальних втратах), але основна причина – санкції та інші фактори. До прикладу, число російських компаній і приватних осіб, що потрапили під санкції з боку США, з 2014 року збільшилося у чотири рази та тепер становить понад 700.

Але Росія все ж продовжує інтегрувати Крим у власну економіку, вкладаючи мільярди в нові електростанції та будівництво гігантського мосту. Проте нещодавнє опитування показало, що привабливість анексії у самій РФ починає знижуватися – лише 39% росіян вважають, що "приєднання Криму" принесло більше користі, аніж шкоди, натомість у 2014 році таких людей було 67%.

Читайте також: Відповідь обов'язково буде, – у Росії прокоментували нові санкції від ЄС, США та Канади

Російський опозиціонер Олексій Навальний, зі свого боку, підтверджує судження аналітиків ресурсу. Як зауважив політик, реальні доходи населення РФ падають шостий рік поспіль.

"Країна заплатила досить високу плату. У нас тут просто все зруйнувалося та розвалилося остаточно, але зате значна частина населення країни є дико збудженою щодо зовнішньої політики та перебуває у цих зовнішньополітичних галюцинаціях", – підкреслив він.

Росія, Крим, анексія, окупація, гроші, економіка
Інвестиційна привабливість Росії після окупації Криму суттєво обвалилася: наприкінці 2018 року вона мала негативні показники

Як Росія окупувала Крим? Кремль почав операцію з захоплення півострова 20 лютого 2014 року. У ті дні в Україні тривав Майдан, проте Віктор Янукович ще залишався офіційним президентом. Наприкінці місяця Росія почала перекидати на територію Криму своїх військових у формі без розпізнавальних знаків – згодом вони отримали назву "зелені чоловічки". Паралельно тут з'явилося угруповання з російських "казаків", які діяли під прикриттям "самооборони Криму". 1 березня Рада Федерації РФ фактично узаконила перебування російських військових на території Криму.

16 березня 2014 року в Криму Москва провела так званий "референдум", на якому поставила питання щодо "приєднання" півострова. Сам плебісцит був незаконним, а результати – сфальсифікованими. У підсумку це дійство не визнали ні Україна, ні цивілізований світ.

18 березня, спираючись на фальсифіковані результати кримського "голосування", президент РФ Путін разом з керівниками окупаційної влади Криму ("прем'єр-міністром" Аксьоновим, "спікером Ради Криму" Константиновим, "уповноваженим представником Севастополя" Чалим) підписав закон про включення Криму до складу Росії.