Крім резиденції Межигір’я, кількох бізнес-центрів в Києві, державою був взятий під контроль і Всеукраїнський банк розвитку, який належав сім’ї Януковича.

Читайте також: Як Онищенко викриває Порошенка: таємниці президентського кабінету

Слідчі знайшли в цьому банку два мільярди шістсот мільйонів гривень, які лежали на рахунках фірм, пов’язаних з сім’єю екс-президента. Ці гроші були заарештовані, про що негайно ж написав у своєму Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.


Екс-президент України Віктор Янукович

Він пояснив, що заарештовані мільярди отримані родиною екс-президента злочинним шляхом, фактично через пограбування держави. І надалі вирішуватиметься питання конфіскації цих коштів в дохід держави.

Окремо міністр в своєму пості додав, що пише про це публічно аби, цитую: «на фоні величезних коштів працював інструмент громадянської уваги і щоб не було в суду чи в якогось іншого органу якоїсь спокуси».

І ось пройшов час. І виявляється, спокуса прибрати до рук гроші Януковича таки в когось з’явилася.

Рік тому, на весні 2017 року, 313 мільйонів гривень з цієї величезної суми арештованих грошей Януковича, раптом були перераховані з банку колишнього президента до Міжнародного інвестиційного банку, який належить нинішньому президенту Петру Порошенку та його молодшому партнеру – народному депутату Ігорю Кононенку.


Міжнародний інвестиційний банк Петра Порошенка

При чому, в самому банку президента керівництво толком не могло пояснити, як арештовані гроші попри судову заборону все ж таки почали рухатись і потрапили до них, і кому саме адресований цей багатомільйонний платіж та для яких цілей, бо, це мовляв, банківська таємниця.

Єдине, в чому громадськість заходився переконувати банк Порошенка, так це в тому, що начебто помилково перераховані з банку Януковича 313 мільйонів нікуди не дінуться і будуть надійно збережені в банку Порошенка.

Ну, звісно, на них капатимуть невеликі відсотки у кілька десятків мільйонів гривень річних, які підуть в дохід вже нинішнього глави держави.

Але давайте підсумуємо: було два з половиною мільярди арештованих коштів. Триста мільйонів з них перевели в банк Порошенка, але арештований залишок в банку Януковича був ще чималим: а саме два мільярди триста мільйонів гривень.

І ось, нещодавно журналісти видання "Економічна Правда" з’ясували, що і решта арештованих грошей сім’ї екс-президента, а саме ці два з гаком мільярди, безслідно зникли з його банку.

Адже, нещодавнім рішенням Печерського суду Києва, про яке мало хто знав, арешт з цих коштів був знятий, а далі вже справа кількох хвилин, як зробити так, щоб ці мільярди ніхто і ніколи не виявив.

При чому, крайнього в цій ситуації, традиційно не знайдеш. Адже, в Печерському суді заявили, що вони мовляв не винні, адже прокуратура не надала доказів, що ці кошти належать саме родині Януковича і про їх злочинне походження суду нічого не відому. А тому суд і виніс рішення про зняття арешту.


Президент України Петро Порошенко

В свою чергу, прокурори заявили, що вони тут ні до чого, адже слідство веде поліція, і про його якість треба питати там. А в поліції кивають в бік прокурорів і кажуть, що слідчі надали їм достатньо доказів, що ці гроші отримані сім’єю Януковича внаслідок злочинних оборудок, і взагалі, до суду ходять прокурори, а не поліцейські, відтак, крайнього треба шукати там.

Втім, виходячи з наших реалій в цій ситуації йдеться не про пошук винного, а про злочинну кругову поруку внаслідок якої було виведено з під арешту величезну суму грошей. Оскільки, очевидно, що вкрадених коштів Януковича там було так багато, що вистачить і на слідчих поліції, і на прокурорів і на суддів.

Але, більша частина, осіла, напевне десь набагато вище. Я просто нагадаю, що до рук оточення президента Порошенка перейшло чимало бізнес-активів колишнього президента. Це і колишній телеканал "Тоніс", який раніше належав сину Януковича, а нещодавно став каналом "Прямий" і тепер вихваляє Порошенка. Це і вуглезбагачувальні фабрики на Донбасі, які взяв під контроль бізнесмен Кропачов, наближений до порошенківського друга Кононенка. І газові родовища сім’ї Януковича, які віднедавна теж належать цьому Кропачову.

Читайте також: Телеканал "Прямий" та Петро Порошенко: хто справжній власник

За все це з сім’єю Януковича треба було б якось розрахуватися. Ну і не особистими коштами Порошенка та його друзів це робити. Аж тут лежать в банку гроші Януковича, які президент-втікач не зміг з собою вивезти з України. Ну, не віддавати ж ці кошти в бюджет врешті-решт. Та й колишній президент з президентом нинішнім могли б порозумітися. Зрештою, вони так добре один одного знають.