• Державний бюджет України на 2020 рік.
    – Внести на розгляд парламенту відповідний законопроєкт, що має на меті стимулювання економічного зростання. Термін: до 15 вересня 2019 року. Відповідальні: прем’єр-міністр Олексій Гончарук і міністр фінансів Оксана Маркарова.

    Зверніть увагу! Нова Верховна Рада – найголовніше: спікер, коаліція, комітети

  • Запровадження ринку землі.

    – Розробити та внести на розгляд парламенту відповідний законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на продаж землі. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: прем’єр Олексій Гончарук і міністр економіки, розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
    – Пояснити суспільству, що ніхто ні в кого не буде забирати землю, модель земельної реформи є направленою на розвиток українського фермерства та цей крок передусім захищатиме інтереси дрібного власника. Тому він пропонує ухвалити закон про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на продаж землі. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: голова Верховної Ради Дмитро Разумков, голова депутатської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.
    – Наповнити 100% інформації про земельні ділянки у державному земельному кадастрі. Термін: до 1 січня 2021 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
  • Про запуск масштабної приватизації.

    – Ухвалити законопроєкт про скасування переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков і Арахамія.
    – Уряду сформувати перелік стратегічних підприємств, які не підлягають приватизації, конкретний. Відповідальні: Гончарук, Милованов.
    – Передати не менше ніж 500 підприємств до Фонду Держмайна України для малої приватизації через аукціонну систему ProZorro. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
    – Розпочати підготовку великих державних компаній до приватизації та залучення інвестиційних радників. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
    – Провести перший конкурс і провести його не пізніше за 1 квітня 2020 року. Відповідальні: Гончарук і Милованов.
    – Ухвалити закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо консолідації функції державного регулювання ринків фінансових послуг, передбачає перерозподіл функцій між Нацбанком і Нацкомісією цінних паперів і фондового ринку. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков і Арахамія. Також Зеленський закликав приєднатися першого заступника голови ВР Руслана Стефанчука.
    – Ухвалити закон про концесії. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні, Разумков, Арахамія та голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
    – Ухвалити закон про оренду державного та комунального майна у новій редакції. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, Наталуха.
    – Провести переговори та укласти угоди про розподіл продукції з переможцями конкурсів на надрокористування. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова та міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.
    – Ухвалити закон щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні та посилення захисту іноземних інвестицій. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, Наталуха.

  • Поліпшення бізнес-клімату.

    – Створення умов для зниження з боку комерційних банків кредитних ставок і доступності кредитування бізнесу та іпотеки. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова та голова НБУ Яків Смолій.
    – Забезпечити доопрацювання та ухвалення нової редакції Трудового Кодексу України. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, Гончарук і міністр соціальної політики Юлія Соколовська;
    – Спростити порядок і зменшити вартість підключення громадян і бізнесу до електричних і газових мереж, якими володіють газові монополісти. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Гончарук, Милованов, Оржель і голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко.
    – Підготувати та внести до парламенту законопроєкт про Службу фінансових розслідувань. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова.
    – Забезпечити ухвалення закону про Службу фінансових розслідувань. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія та голова Комітету з питань фінансово-податкової та митної політики Данило Гетманцев.

  • Детінізація економіки

    – Підготувати та внести до парламенту законопроєкти про легалізацію грального бізнесу, про легалізацію видобутку бурштину. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова.
    – Ухвалити закони про легалізацію грального бізнесу, про легалізацію видобутку бурштину. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія.
    – Звузити сфери неформальної зайнятості, зокрема шляхом суттєвого посилення відповідальності за тіньове ведення господарства. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Соколовська, Разумков і Арахамія.
    – Здійснити повний аудит державних реєстрів і їхнього впорядкування, провести верифікацію та створити умову для електронних виборів і електронного перепису населення. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, віце-прем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федорів.

  • Розвиток інфраструктури.

    – Ухвалити про внутрішній водний транспорт. Термін: до 1 листопада 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія, голова Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кисіль.
    – Провести пілотні конкурси з передачі в концесію морських портів "Ольвія" та "Херсон". Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: міністр інфраструктури Владислав Криклій.
    – Ухвалити закони щодо середньострокового планування державних фінансів для фінансування будівництва та ремонту автомобільних доріг, а також приведення ціноутворення на капітальний ремонт і будівництво доріг до міжнародних стандартів проєктів міжнародних фінансових установ. Термін: до 1 листопада 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія та Юрій Кисіль.
    – Підготувати план реструктуризації "Укрзалізниці", зокрема з метою лібералізації ринку локомотивної тяги, а також для підвищення прозорості та ефективності діяльності "Укрзалізниці". Термін: до кінця 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Криклій.

Важливо! Оголошено новий склад Кабінету Міністрів України

  • Розвиток енергетики.

    – Забезпечити підготовку до проходження опалювального сезону, в тому числі чіткого графіку накопичення достатньої кількості енергетичних ресурсів (газу та вугілля), готовності регіонів до зимового періоду. Термін: до 20 вересня 2019 року. Доповісти та далі проводити щотижневий моніторинг. Відповідальні: Гончарук, Оржель і міністр розвитку громад і територій України Альона Бабак.
    – Підготувати лоти для проведення конкурсів на отримання спеціальних дозволів для видобутку нафти та природного газу. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальний: Оржель.

  • Протидія рейдерству, гарантування захисту прав власності.

    – Розробити та внести на розгляд ВР законопроєкт про посилення гарантій захисту державної власності, захисту прав засновників юридичних осіб і протидію рейдерству, в якому, зокрема, передбачити обов’язково автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням зупинки реєстраційних дій, запровадження додаткового підтвердження здійсненням реєстраційних операцій (наприклад, СМС-пароль або Mobile ID) і додаткової авторизації учасників. Виключення – акредитовані суб’єкти з числа суб’єктів, які здійснюють повноваження у сфері реєстрації бізнесу та реєстрації нерухомості. Обов’язковість нотаріального оформлення договорів щодо відчуження будь-якої частки власності. Вдосконалення роботи перегляд структури та посилення захисту відомостей реєстрів нерухомості та бізнесу. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, міністр юстиції Денис Малюська.
    – Запровадити продаж майна в процедурі банкрутства через електронну систему ProZorro, а не через корупційні аукціони. Термін: до 1 січня 2020 року, Відповідальні: Гончарук, Малюська, Милованов.

  • Протидія контрабанди та корупції під час митного оформлення товарів.
    – Забезпечити запуск діяльності Державної митної служби, не допустити до роботи у ній старих корупціонерів. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відпоовідальні: Гончарук, Маркарова та голова Державної митної служби Максим Нефєдов.
    – Забезпечити швидке та прозоре митне оформлення товарів, запустити систему "Єдине вікно" на митниці. Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальні: Гончарук, Маркарова, Нефєдов.
    – Ухвалити закон про уповноважених економічних операторів. Термін: до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: Разумков, Арахамія.

  • Реформа правоохоронних органів.

    – Подолання корупції та судова реформа. Перший пріоритет – елітна корупція та організована злочинність. Другий пріоритет – злочини, що завдають великих збитків економіці та нацбезпеці. Третій пріоритет – екологічні злочини. Четвертий пріоритет – злочини проти неповнолітніх.

  • Боротьба з корупцією

    – Провести повне кадрове перезавантаження найбільш корупційних для бізнесу органів державної влади (Держгеокадастр, Держгеонадра, Державна архітектурно-будівельна інспекція, Держекоінспекція, Укртрансбезпека та Укравтодор). Термін: до 1 січня 2020 року. Відповідальний: Гончарук.

  • Оборона

    – Пріоритет – потужна боєздатна армія. Міністру оборони Андрію Заворотнюку запропонувати зміни в законодавстві, необхідні задля побудови міцного війська, зокрема розробити та затвердити план оборони та комплекс заходів щодо забезпечення безпеки країни від агресора.

  • Децентралізація влади

    – Невідкладне завершення процесу децентралізації;
    – Визначити остаточні правила формування державного адміністративно-територіального устрою, закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці, завершити об’єднання територіальних громад, реформувати місцеві органи виконавчої влади;
    – Провести місцеві вибори на новій адміністративній основі.
    Термін: 2019-2020 роки. Відповідальні: Гончарук, Бабак, Малюська, Разумков, Арахамія.

  • Державний розвиток

    – Ухвалити нову державну стратегію регіонального розвитку на наступні 6 років (Стратегія 2021 – 2027). Термін: до кінця 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Бабак, Разумков, Арахамія.
    – Розробити інформаційну кампанію для роз’яснення реформи ЖКГ. Термін: до 1 грудня 2019 року. Відповідальні: Гончарук, Бабак.

  • Реформування Служби безпеки України:

    – Ухвалити концепцію реформування СБУ та викласти цілісне бачення української спецслужби за всіма напрямками та перспективах розвитку.
    – Ухвалити нову редакцію закону про внесення змін до закону про СБУ;
    – Ухвалити закон про охорону секретної інформації, враховуючи прохання іноземних партнерів.

Цікаво! Чи вдасться Зеленському та його команді змінити країну