Петиція на сайті президента України була опублікована 8 червня. А вже 6 липня вона зібрала необхідні 25 тисяч підписів. Цього достатньо, щоб на неї відреагував Володимир Зеленський.

Важливо Генштаб скасовує рішення про дозволи для військовозобов'язаних, але готує оновлення

Авторка петиції апелювала до того, що російські загарбники знищили 20% шкіл і дитсадків. А також тим, що не всі навчальні заклади мають бомбосховища і шляхи евакуації. Натомість учителям може бути проблематично услідкувати за всіма дітьми, особливо малюками в дитсадках чи школярами в початковій школі. Адже вони вимагають більше уваги.

Пояснення від Міносвіти щодо очного навчання

Варто відзначити, що з моменту публікації петиції Міністерство освіти та науки України дало роз'яснення того, як відбуватиметься навчальний процес.

Навчання в закладах загальної середньої освіти розпочнеться 1 вересня. Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року. Заклади фахової передвищої і вищої освіти самостійно визначають дати початку та завершення навчального року.

Очна форма навчання відновиться лише в школах, які мають надійне та обладнане бомбосховище.

Кожен заклад, який хоче відновити очне навчання, має погоджувати це з обласною адміністрацією, а у випадку столиці – з Київською військовою адміністрацією. Освітні заклади, в яких відновиться очна форма навчання, зобов'яжуть мати "паспорт безпеки". Зокрема, в ньому буде затверджений ОВА план евакуації з класів у бомбосховище.

У школах можливе позмінне навчання. Воно буде у випадку, якщо вони не матимуть змоги забезпечити укриттям усіх учасників навчального процесу. Тобто, в школі водночас можуть перебувати лише стільки учнів, скільки вміщує бомбосховище.

Міносвіти не виключає, що деякі дисципліни будуть вивчатися онлайн, деякі дисципліни – офлайн. Таке поєднання підходить для різних занять: практичні та лабораторні заняття можуть проводитися в очному режимі, лекційні – дистанційно. У початковій школі бажано проводити заняття в очному режимі, адже діти потребують живого спілкування. Форма може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації.

Дистанційне навчання запроваджується в закладах освіти на території ведення бойових дій і тимчасово окупованих територіях.

Чи буде в Україні мобілізація жінок – роз'яснення дивіться на відео