Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Ефект карантину в Україні: депозити стали вигіднішими

   Депозити стали вигіднішими / 24 канал

   Ставки на депозити падали з кінця 2019. Проте перший тиждень карантину в Україні закінчився зворотнім процесом — банки почали підвищувати дохідність від депозитів.

   Попри те, що облікову ставку напередодні знову знизили до 10%, а це зазвичай призводить до пониження ставки на депозити, вони навпаки зросли. Про це свідчить тижневий огляд ринку, який провели Ліга.Фінанси.

   Важливо Світова криза 2020 та коронавірус в Україні: як підготуватися до найгіршого

   Детальніше дивіться у таблиці:
   * Щоб сортувати, натисніть на валюту

   Середні ставки по депозитах в гривні

   Найбільше зросла ставка для депозитів строком до 1 місяця. Додалися 0,29 процентних пункти і зараз становить 8,04% річних. Також набрали у прибутковості депозити терміном від 1 до 3 місяців (9,04%) та терміном від 6 до 12 місяців (11,33%). Злегка зросла дохідність терміном від 3 місяців до 6 і понад 12 місяців (10,9% і 10,84% річних відповідно). Натомість безтермінові ставки навпаки стали менш вигідними і тепер стновлять 6,77% річних.

   Найвигіднішими все ще залишаються гривневі депозити терміном від 6 до 12 місяців. Дохідність складає 11,33% річних.

   Середні ставки по депозитах у доларі

   Депозити терміном від 6 до 12 місяців найбільше набрали у дохідності і тепер становлять 1,44%.  Депозити терміном від 1 до 3 місяців (0,89%), понад рік (1,88%) і безстрокові вклади (0,55%) зросли всього на 0,01 процентних пункти. Якщо на гривневий депозит терміном до 1 місяця ставка зросла найбільше, то на доларовий депозит з аналогічним терміном вона впала і тепер становить 0,84% річних. 

   Найвигіднішими є депозити від 1 року – 1,88% річних, за 2 тижні дохідність не змінилася

   Середні ставки по депозитах у євро

   Зросла дохідність від внесків терміном від 6 до 12 місяців (1,05%),  від 1 до 3 місяців (0,74%), понад рік (1,88%) і безстрокові вклади (0,37%). На відміну від доларових депозитів, ставка на депозит терміном до 1 місяця зросла і становить 0,39%. 

   Ставки на депозити терміном від 3 до 6 місяців і далі становлять 0,75% річних. 

   Найвигідніші депозити у євро – терміном від 1 року. Їх дохідність складає 1,23% річних.

   Від чого залежить ставка на депозит?За останній рік облікову ставку знизили більше, ніж на 8%. Зараз вона становить 10%, а до кінця року обіцяють знизити до 7%. Чим нижча облікова ставка - тим нижча ставка на депозити і тим нижча відсоткова ставка на кредити. Якщо друга умова в Україні слабо працює через фінансові ризики для банків, то перша умова з депозитами цілком працює. 
   Проте через карантин, економічну кризу та знецінення гривні, банки знову починають пропонувати вигідніші умови, аби тільки люди вкладали свої гроші. 

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук