Про це заявив нобелівський лауреат з економіки, професор Лондонської школи економіки Крістофер Піссарідес, передає “Прайм”.

Оцінюючи поточну економічну кризу в Росії, він зазначив, що спостережуване явище не схоже ні на що, що було коли-небудь раніше. "Це новий тип кризи, ми все ще його вивчаємо", - сказав Піссарідес.

Згадуючи фінансову кризу 2008-го року, нобелівський лауреат зазначив, що після неї стало ясно, що необхідно приділяти підвищену увагу регулюванню і нагляду на фінансовому ринку.

Читайте також: Стало відомо, скільки Росія витрачає на зарплати бойовикам (Документ)

Тодішня фінансова система була сформована у 80-х роках минулого століття та її регулювання не відповідало вимогам з контролю за можливими ризиками. Влада Євросоюзу зробила висновок, що необхідно йти від національного регулювання банківської системи в кожній окремій країні, переходячи на регулювання всієї системи в єврозоні.

"Я вважаю, що необхідне більш чітке регулювання і нагляд за фінансовим сектором, тому що ця сфера економіки проникає в реальний сектор і має суттєвий вплив на нього", - підкреслив економіст.

Як відомо, ціна на нафту на рівні 43-45 доларів за барель може призвести до масштабної банківської кризи в Росії. Так вважає глава "Сбербанку".