Таку думку висловив колишній помічник міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Майк Карпентер, передає Укрінформ.

"Ті, хто виступає проти надання Україні оборонної зброї, використовують одні й ті самі аргументи", – підкреслив експерт.

Читайте також: Навіщо Україні зброя США: пояснення українських військових

На його переконання, один із таких аргументів полягає в тому, що Кремль не звертає уваги на втрати, а також на міжнародну реакцію щодо його військових операцій.

Це неправда. Втрати за агресію мають значення для Москви, й оборонна зброя підвищить справжню ціну відповідальності для Росії. На підтвердження цьому зауважу, що в Росії жорстко обмежується інформаційне поле, а ті, хто хоче розповісти правду, стають жертвами режиму,
– наголошує екс-помічник очільника Пентагону.

Крім того, він прокоментував інше твердження опонентів озброєння України щодо того, що європейська єдність порушиться, якщо США зробить такий крок.

"Немає жодних підстав так вважати. Якщо Сполучені Штати нададуть оборонну зброю для України, я не маю жодних сумнівів, що багато наших союзників наслідують цей приклад", – додає фахівець.

Третій основний аргумент, за його словами, це залякування, що надання Україні зброї спровокує Росію.

"Обороняти свій суверенітет не є провокацією. Навпаки, Кремль спонукатиме більше слабкість та відсутність рішучості", – зазначає він.

Читайте також: Українська армія отримала американські безпілотники

Також Карпентер переконує, що експертне товариство США рекомендувало і уряду, і Конгресу Сполучених Штатів посилити підтримку України в плані безпеки та надати їй оборонне озброєння для відстоювання власного суверенітету.

Нагадаємо, як повідомляє The Wall Street Journal, Пентагон та Держдепартамент США вже мають готовий план надання Україні летальної зброї. Далі черга за Білим домом. Йдеться про постачання протитанкових ракетних комплексів Javelin та надання протиповітряного озброєння.