У першу чергу ми повинні будувати свій добробут довкола гривні і підтримувати її,
— відзначив він.

Експерт уточнив, що кожен громадянин має розуміти, з якою метою і куди вкладає свої гроші, адже банківські вклади — це не повинність, а право кожного.

Якщо людина ці кошти буде використовувати в Україні для придбання товарів, нерухомості, чи для будівництва, то краще кошти зберігати в гривні. Тому що обмінні операції приводитимуть до певних втрат для того, хто хоче провести ці операції,
— пояснив Шпек.

Експерт відзначив, що на сьогоднішній день виходячи з тієї макроекономічної ситуації, яка є в Україні, відсоткові ставки в доларах нижчі, як в українській гривні. За макроекономічним прогнозом уряду і Національного банку інфляція буде на рівні приблизно 12%, і депозитні ставки будуть зменшуватись.

Той, хто має вільні кошти чи забрав їх з комерційних банків у зв'язку з процесами, які відбувались (виведення неплатоспроможних банків, висока інфляція), то краще розмістити депозит в гривні, доки ще більш привабливі відсоткові ставки,
— уточнив Шпек.

Він додав, що якщо людина хоче в майбутньому здійснювати витрати в іноземній валюті, то є доцільність частину своїх доходів зберігати в тій валюті, в якій він буде здійснювати ті чи інші витрати і операції.

Читайте також: Куди вкласти гроші, щоб не шкодувати: поради експертів