Як повідомив голова Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в Facebook, 2017 рік став дуже важким для тих, хто вирощує кавуни. Адже навіть у травні були заморозки, які вплинули на формування ціни на кавуни.

Аномальна спека також вплинула на кавуни, оскільки потрібно було забезпечити постійні поливи. На ціни також вплинуло подорожчання мінеральних добрив.

Читайте також: Як і коли їсти кавуни та дині, щоб не отруїтися

Ціни на кавуни в Україні: порівняння
Ціни на кавуни в Україні: порівняння

Також на формування ціни вплинуло перевезення. А цьому році Служба автомобільних доріг почала суворо ставитись до перевищення навантаження автомобілів, яке не може бути більшим за 40 тонн.

Був обраний такий незвичайний крок, як реклама Прем’єром річкового виду транспорту. Він в Україні дає лише біля 3% перевезень, в той час як сусідня Румунія біля 30% перевезень здійснює річками,
– наголосив він.

Дорошенко відзначив, що сподіватись на другу баржу з кавунами не варто. Оскільки одна баржа перевозить до 1 тисячі тонн кавунів, водночас в Україні вирощується більше ніж 620 тисяч тонн. А щоб забезпечити навіть киян дешевими кавунами необхідно кожен день отримувати баржу.

Як повідомляє "Українська правда", ціни на кавуни в українських господарствах вже в середньому в 6,3 рази вище, ніж в аналогічний період 2016 року і є рекордними для кінця серпня за всю історію незалежності України.

Для порівняння: до цього максимальними вважали ціни серпня 2014 року проте тоді вони не перевищували 2,3 грн/кг.