Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Лавров згадав Україну у цинічному коментарі щодо військового напруження у світі

За словами експерта, ризики російського втручання у вибори в Україні є більш небезпечнними та актуальними, ніж для США або ЄС. Ми – сусідня країна, у нас до недавнього часу був загальний інформаційно-культурний простір. І для значної частини населення – російська мова. Але, нагадує Фесенко, з кабельного телебачення прибрали російські канали. В Інтернеті заблоковано російські соцмережі, через які здійснювався більш активний вплив.

Вплив росЗМІ в Україні локалізовано. Навіть раніше, згідно з опитуваннями, російські телеканали поступалися українським. А тепер їх дивляться завзяті любителі через супутник або Інтернет. І не так російські "політичні" ток-шоу – це вже для великих любителів політичної "полунички", а фільми, телепрограми. Тому аудиторія російського ТБ дуже скоротилася,
– зазначає Володимир Фесенко.

Що стосується російських соцмереж "ВКонтакте" та "Однокласники", а також Яндексу – агрегату новин, який регулюється Кремлем, то вплив теж обмежено, хоча не ліквідовано. Втім, на думку політолога, "ВКонтакте" користується молодь, яка мало цікавиться політикою. У "Однокласників" – специфічна аудиторія. Але СБУ це відстежує, щоб не було провокацій.

Тому, наголошує експерт, не треба панікувати і відчувати апокаліптичні настрої щодо серйозності впливу росЗМІ на хід виборів в Україні. Потрібно більше турбуватися через вплив проросійськи налаштованих політиків і експертів в наших ЗМІ.

"Колишні представники Партії регіонів розпалюють агресію в Україні. Вони стали рупором проросійської антимайданівської пропаганди. Це небезпечна антиукраїнська агресія, а не просто критика влади. Тому головна небезпека на виборах – політична дестабілізація, втрата інституційного контролю і можливість делегітимізації результатів виборів", – наголошує Фесенко.

Він також вважає, що зараз ситуація є кращою, аніж у 2014 році. Але тоді в украй складних умовах вдалося провести вибори президента та парламенту.

Нагадаємо, в 2019 році відбудуться вибори президента України і Верховної Ради. На думку екс-посла США в Росії Майкла Макфола, Путін хоче підірвати вибори-2019 в Україні. Як відомо, 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів через втручання Росії у вибори президента. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.