Таку думку висловили низка українських експертів, повідомляє РБК.

"В Україні не запроваджено законодавство, яке б обмежувало обсяги реалізації продукції напередодні підвищення акцизів. Для окремих компаній реалізація надвеликих обсягів сигарет перед підвищенням податків стала частиною ринкової стратегії. Для таких виробників конкурентною перевагою стає просто найдешевша ціна на полиці магазину, поруч з сигаретами, ціна яких враховує нові податки. Протягом багатьох років депутати не звертали уваги на цю проблему, поки в жовтні минулого року інші виробники не відреагували на недобросовісну цінову конкуренцію і не почали знижувати ціни на свої бренди", – відзначив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Сергій Кищенко.

Щоб виключити цінові війни депутати доручили Кабміну встановити мінімальні роздрібні ціни на сигарети, але до сих пір цього так і не зробили, відзначає експерт.

"Як бачимо, вже півроку триває жорстка цінова конкуренція, бюджет втрачає податки, сигарети стають все дешевшими, а виробник, який найголосніше виступав проти введення мінімального обмеження на ціни почав новий етап цінових воєн. Єдиний вихід для держави – це негайне введення мінімальних роздрібних цін на сигарети", – вважає Кищенко.

Головний спеціаліст відділу профілактики неінфекційних захворювань і здорового способу життя Управління громадського здоров'я МОЗ України Олег Дудін, в свою чергу, також зазначив, що Кабмін повинен встановити мінімальні ціни для виробників сигарет.

При цьому, на думку експерта, ціни на тютюнові вироби повинні бути досить високими. За його словами, це допоможе знизити рівень курців в Україні і позитивно позначиться на здоров'ї нації в цілому.

"Мені здається, що ціни дійсно потрібно збільшувати – це дозволить знизити число курців в Україні. Але це питання має вирішувати Кабінет Міністрів", – зазначив Дудін.

Під час прийняття рішення про регулювання мінімальних цін на сигарети, Європейський Суд спеціально уточнив право урядів забороняти продаж сигарет дешевше від собівартості і дозволив призначати обов'язкові податки. Тим часом, 15 березня 2016 року стало відомо, що компанія "Імперіал" знизила ціни на сигарети на 3-4 грн за пачку. Як зазначали ЗМІ, за оцінкою колишнього першого заступника міністра фінансів Ігора Уманського, бюджет може втратити до 2 млрд грн податків за відсутності мінімальних цін на тютюн.