З 2006 по 2008-ий рік в Україні кредитний бум. Українці тоді брали в борг все: від побутової техніки до автомобілів та квартир. Через низькі відсотки більшість позичали в іноземній валюті.

Ставка по кредитам зросла щонайменше вдвоє. Всі прохання позичальників про зміну умов позики кредитори ігнорують. Навіть навпаки, за протермінований платіж призначають штраф.

Сподіватися на допомогу держави таким людям не варто - вважає економіст Олег Устенко. Адже вона навряд чи втручатиметься у стосунки банка з клієнтом. Тому радить домовлятися безпосередньо з кредитором.

Та вихід є, вважає колишній заступник Голови Національного банку України Олександр Савченко. Проблему можна вирішити, рефінансувавши комерційні банки, а саме перевести всі валютні кредити у гривні. Втім, самим банкам, це, звісно, зараз не вигідно.

Але така процедура, а саме конвертація приблизно 6 з половиною млрд доларів кредитів в гривні, викличе девальвацію на рівні 0,2 0,3 % і інфляцію відповідно приблизно на таку саму величину. Тобто це не буде занадто накладно для суспільства, особливо враховуючи що зараз робиться з девальвацією і інфляцією,
— наголошує він.

Наразі невідомо який курс гривні закладають в бюджет на наступний рік. Попередньо Арсеній Яценюк заявляє про 17 гривень за долар.