Наразі середня дохідність депозитів у гривні тримається на рівні 7-11% річних. Більше того, банки не хочуть відкривати депозити менше, ніж на рік.

Якщо порівнювати з початком 2016 року, то банки тоді залучали гроші на півроку і, відповідно, підвищували відсотки. Зараз же банкам вже не потрібні в найближчій перспективі гроші. Вони лише на більш довгострокові вклади почали підвищувати ставки – депозити на один рік і більше,
– вважає фінансовий аналітик "Простобанк Консалтинг" Євген Копейко.

Рекордне падіння ставок спричинило не що інше, як відновлення стабільності на ринку. Гроші повернулися до банківської системи, яка поки що витрачати їх на кредитування не поспішає.

Читайте також: В Україні покращилися умови для бізнесу, – дослідження

"Володіючи великим обсягом ліквідності, банки знижують ставки по кредитуванню через високу конкуренцію. Це також причина, чому відсоткові ставки по кредитах також змінюються. Усе для того, щоб зберегти дохідність банківської діяльності", – сказав директор департаменту казначейства "Піреус Банку" Ігор Якобчук.

Якщо ситуація буде лишатися стабільною, дохідність вкладів падатиме і далі. І поки, на відміну від розвинутих економік, українська досі не запропонувала ефективнішого інструменту зберігання грошей, ніж банк або "матрац".

Більше – дивіться у сюжеті.