Суть розробки полягає в особливому "чутливому" покритті. Для різних поверхонь команда дослідників з Університету Карнегі-Мелон пропонує кілька варіантів покриття. Зокрема, вуглецева плівка, яку зазвичай використовують у електроніці, фарба, яка проводить струм, або ж спеціальна пластмаса на основі силікону та вуглеволокна.

По периметру поверхні попарно під’єднуються електроди. На одну з пар подають струм, інші відстежують зміну напруги. Якщо торкнутися до такої поверхні, відбувається втрата струму. Місце дотику визначають шляхом томографічної реконструкції з точністю до сантиметра.

Читайте також: "Розумна" камера з голосовим управлінням може замінити стиліста

Важливо, що сенсорне покриття залишається достатньо стійким до пошкоджень та здатне відстежувати декілька точок натискання одночасно.

Для демонстрації можливостей нової технології розробники покрили струмопровІдною фарбою звичайне кермо автомобіля, перетворивши його на сенсорний контролер, за допомогою якого можна керувати панеллю приладів.

А ось так одним лише дотиком можна регулювати гучність та налаштовувати звукові ефекти електрогітари, дека якої покрита сенсорною фарбою створювати інтерактивні іграшки з допомогою сенсорної пластмаси і навіть "зліпити" з "желе" чуттєву до дотиків модель людського мозку.

Читайте також: Робот-будівельник, який зводить великі конструкції за принципом 3D-друку