Про це турецький лідер заявив у суботу в Стамбулі, повідомляє турецьке агентство Anadolu.

Важливо: Курди звинуватили Туреччину в застосуванні фосфору проти мирного населення в Сирії

Якщо через 150 годин терористи залишаться в обумовленій зоні, то ми продовжимо робити те, що повинні, – ми самі візьмемо зону під контроль і вичистимо їх. За стіл переговорів з терористами не сядемо,
– заявив Ердоган.

Він також додав, що Туреччину засмучує те, що глави великих держав спілкуються з ватажками терористів за столом переговорів і пропонують після цього посередницькі ініціативи.

Варто зазначити, що керівництво сирійських курдів повідомило 22 жовтня про те, що вивело свої загони з 30-кілометрової зони біля кордону з Туреччиною. Це було однією з умов для того, щоб Туреччина припинила операцію.

Курди три десятиліття борються за автономію Курдистану в Туреччині. Чисельність курдів становить 30-40 мільйонів людей, з яких половина мешкає саме на стику Сирії та Туреччини (решта – в Ірані та Іраку). Це найбільший народ світу, який не має власної держави.

Операція Туреччини проти курдів: основне

  • Туреччина пішла в наступ на курдів після того, як Трамп відкликав з Сирії американські війська. Відкликав попри те, що раніше курди разом з американцями протистояли бойовикам "Ісламської держави".
  • Війська Туреччини увійшли до Сирії та інтенсивно обстрілюють територію курдів. Ердоган не зважає на реакцію міжнародної спільноти та запевняв, що нізащо операцію не припинить.
  • Туреччина ж взяла за мету "очистити" територію північної Сирії на 32 кілометри вглиб від турецького кордону, щоб потім переселити туди сирійських біженців.