Кампанію із дезінформації проти Америки Росія розпочала у соцмережах ще у 2014 році. Спершу вона була покликана "посіяти розбрат" всередині Америки, а потім перетворилася в добре продумані спроби допомогти Трампу на виборах, пише The Gurdian із посиланням на доповідь великого жюрі, скликаного спецпрокурорм Робертом Мюллером у справі про російське втручання у вибори в США у 2016 році.

Читайте також: Трамп зреагував на звинувачення на адресу громадян Росії у втручанні у вибори США

Наступ Росії на американську демократію розпочався 4 червня 2014 року, задовго до старту президентських перегонів. Тоді у країну нібито в якості туристок приїхали Олександра Крилова і Анна Богачева, працівниці російської "фабрики тролів", відомої як "Агентство інтернет-досліджень" (IRA). Насправді вони прибули з місією "збору даних" для своєї таємної операції, йдеться у статті.

"Фабрика тролів" була заснована у 2013 році в Санкт-Петербурзі. У 2014 році, діючи через російські підставні компанії, це агентство найняло на роботу сотні людей, від творців фальшивих особистостей до фахівців із техпідтримки. Згідно з обвинувальним висновком Мюллера, річний бюджет цього агентства становив кілька мільйонів доларів.

Газета зауважує, що "армія тролів Кремля" працювала в денні та нічні зміни, а всіх співробітників агентства також забезпечили списком американських свят, щоб вони у ці дати могли провокувати "політичну напруженість" у США, а також розпалювали конфлікти у суспільстві щодо чутливих питань, таких, як расизм, релігія, аборти, зброя тощо.

В обвинувальному висновку Мюллера нічого не сказано про те, що будь-які американські громадяни свідомо брали участь у втручанні Росії у президентські вибори, і що будь-хто з оточення Трампа свідомо підтримував контакт із людьми, що видавали себе за американців, зазначає автор публікації.

Однак, на думку Марка Сімаковсі, експерта Атлантичної ради, "звинувачення проти росіян є свідченням масштабів втручання Кремля, а також масштабів розслідування Мюллера".

12 із 13 росіян, чиї імена потрапили у список обвинувачених, в різний час працювали в "Агентстві інтернет-досліджень". Останнім у документі зазначилося ім'я Євгена Пригожина, особи, яка ймовірно фінансувавала цю кампанію із дезінформації. Пригожин бізнесмен із Санкт-Петербурга, якого називають "кухарем Путіна", оскільки російський лідер не раз вечеряв в його ресторані разом з іноземними гостями. Ці 13 росіян наразі перебувають на свободі, і їм навряд чи загрожує суд,
констатує британське видання.

Припускається, що компанія Пригожина Concord Catering була "головним джерелом фінансування" IRA. Підривні дії "агенства тролів" були націлені також на викривлення суспільної думки в Росії та Європі.

Читайте також: Трамп уїдливо заявив про "тріумф" Росії в США

Натомість сам Пригожин заперечує причетність до організації та проведення російської кампанії із дезінформації у США.

Американці дуже вразливі люди, вони бачать те, що хочуть бачити. Якщо вони хочуть бачити диявола нехай бачать,
прокоментував соратник Путіна.

Видання нагадує, що олігарх та його компанія перебувають під санкціями США із грудня 2016 року.

Нагадаємо, 16 лютого Міністерство юстиції США пред’явило 13 росіянам і трьом компаніям з РФ звинувачення у втручанні у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році. В Росії відповідні звинувачення назвали абсурдними і такими, що відображають сучасну американську політичну реальність.

Із чого розпочалося розслідування щодо втручання Росії у вибори в США у 2016? Підставою для нього стало досьє на чинного президента Америки, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками. Розслідування ведеться Міністерством юстиції США та спецпрокурорм Робертом Мюллером з метою з'ясувати, чи не сприяла Росія обранню Трампа.