Про це повідомляє InternetUA.

Читайте також: "Рожева" буря на Юпітері: NASA показало неймовірний знімок

Ідея проекту полягає в тому, що коли дослідникам необхідно отримати дані з супутника, вони могли б не чекати зручного випадку, а замість цього розгорнути невеликий передавач в потрібному місці та передати інформацію через нього,
– йдеться у повідомленні.

Система складається з мікрокомп'ютера, який забезпечить збереження даних при збої, і чотирьох антен, вага кожної з яких не перевищує п'яти кілограмів. Для роботи їй необхідні лише джерело енергії і доступ в Інтернет. Вона здатна в реальному часі обробляти сигнали відразу від декількох невеликих супутників і швидко налаштовуватися на роботу всього за кілька хвилин після звернення до неї.

Розробники відзначають, що система ATLAS ще вимагає певних допрацювань, але в майбутньому зможе забезпечити швидку і якісну передачу даних на Землю навіть в тих місцях, де NASA не має станцій наземного базування.

Якщо розробка проекту успішно завершиться, такі передавачі стануть недорогим і практичним рішенням, яке дозволить зберігати бекапи і забезпечувати підтримку місій, здійснюючи додатковий зв'язок між космічними апаратами і Землею.