Якщо від Еболи в цілому світі загинуло менше 8 тисяч людей, то лише в Києві туберкульозом щороку інфікується 2,5 тисячі. Загальна статистика вражає ще більше. За рік хворих на сухоти стає на 9 млн більше, а помирає близько двох.

Україна, на жаль, на чільних позиціях сумного рейтингу. На диспансерному обліку півмільйона людей, з них — 90 тисяч з відкритою формою. І це лише офіційна статистика.

У 1995 році хворобі надали статус епідемії. За десять років захворюваність зросла у 2,5 рази. Потім відбувся незначний спад, та вже у 2013 українські медики знову констатували погіршення показників. Щодня недуга забирає 27 наших громадян.

Довгий час хвороба протікає непомітно. Насторожити вас має різка втрата ваги, слабкість, підвищена пітливість та температура в районі 37 і трішки вище. Такі симптоми характерні й для інших хвороб, тому в будь-якому разі зверніться до медиків. Зволікання не лише погіршить ваш стан, але й наражає на небезпеку інших. За неофіційною статистикою одна людина, хвора на сухоти, заражає у середньому 20 осіб.

Міф, що туберкульоз поширений лише серед малозабезпечених людей, давно розвінчаний. Він добрався й до офісних центрів та елітних районів. Причина в пониженому імунітеті через стрес та нерегулярне харчування. Втім, навіть якщо до організму потрапив збудник – паличка Коха, це ще не означає, що ви захворієте. Недуга розвинеться тільки в п'яти людей із сотні. В решті випадків імунітет триматиме туберкульозну паличку під контролем.

Шанси вберегтись зростуть у рази, якщо ви добре харчуватиметесь. По-друге, якщо кинете курити та зменшите споживання алкоголю. Особливо обережними мають бути люди, що вже хворіють Віл/Снідом, діабетом та лейкозами.